Aktuality
[Slaný, 6. Invalidní Festival (17.6.2006)] (Míra)
[24.6.2006]
Invalidní festival ve Slaném patří mezi naše oblíbené akce, kde hráváme a nejen proto, že se skoro za „invalidy“ považujeme. Do Lesoparku Háje jsme poprvé vyrazili kolem 15.h, poté co jsme po menší zkoušce vyprovodili Vencu na sraz fotbalové jedenáctky nesoucí název Sk Doksy B, neboť se hrálo poslední mistrovské utkání sezóny. Naším cílem bylo vystoupení kapely Zvášňý Škola, kterou jsme ještě nikdy neviděli na živo a tak jsme to chtěli napravit. Cesta do Slaného byla pohodová a téma diskuze bylo počasí. Všechny nás překvapila Kubova zpráva, že v pátek z oblohy padalo cosi, co údajně připomínalo kroupy o velikosti vlaštovčích vajec. Po chvilce zamyšlení jsme se dostali do prostor, kde se festival koná. První chyba byla, že jsme nechali auto pod kopcem a šli pěšky, což nás málem stálo plíce. Po vydejchání  jsme se pozdravili s Monikou - vrchním to pořadatelem a šerifkou v jedné osobě. Pak následovalo opásaní a my se vrhli do shonu festivalu. Všude bylo hodně známých a tak bylo o zábavu postaráno. Shlédli jsme a pokecali s Kohouty, Deratizéry a S.N.A.D. a poslechli si zmiňovanou Zvášňý Školu, která udělala největší radost Vojtovi. Po zvlášce jsme vyrazili opět na Doksy, kde jsme měli zamluvený stůl, abychom mohli v klidu a míru sledovat utkání MS Česko vs. Ghanácko. Jak fotbal dopadl skoro všichni víme. Ghanácko bylo lepší o dva góly, neproměněnou penaltu a jednu červenou kartu. Po tomto kulturním zážitku, kdy většina z nás usoudila, že hokej je prostě hokej následovala opět cesta do Slaného. Festival v plném proudu a po Volantech a VAS přišla řada na nás. Hráli jsme poslední a trochu jsme se  báli, zda zbudou ještě nějací lidé. Vydrželo jich docela dost a vytvořili super atmosféru. Škoda jen, že policie nařídila před naším hraním stáhnout hlasitost, takže umělecký dojem byl menší. Hnedle na začátku nám odešla celá rytmika - Kuba nenahodil vůbec aparát a mě prasklo po druhé věci strunění. Jak by se řeklo v Ústí n/L to je punk a my jelikož času bylo málo hráli skoro celý repertoár v kuse, dokonce jsme na četná přání zařadili píseň Poldovácká, kterou jsme nehráli ani nepamatuji a po přídavku, přesně s úderem půlnoci jsme produkci ukončili a tím i celý festival. Pak jsme ještě dali pivo apod. a vyrazili domu. Měli jsme trochu potíže s opuštěním areálu, jelikož výjezdová cesta byla již uzamčená. Ještě, že máme v našich řadách člověka v technickém směru znalého a nebyl tedy pro mě žádný problém tuto nástrahu překonat a to, s minimálními škodami. Jinak super (až na fotbal) odpoledno-večer, díky za pozvání a snad za rok, pro nás již po páté na Invaliďáku zdar.
[Nové nášivky]
[11.6.2006]
V nově upravené sekci obchod jsou k nalezení naše nové nášivky.
  
[Kladno je prostě Kladno]
[3.6.2006]
Včera tzn. 2.6.2006 se k nám dostala velmi zajímá zpráva a to, že v sobotu 10.6.2006 máme hrát společně s kapelou Volant v kladenské Jaltě. Dokonce jsou už i vylepené plakáty, ale má to jednu vadu na kráse - nikdo se nás včas nezeptal, zda máme 10.6.2006 čas a můžeme na této akci hrát (údajně se o této akci ví minimálně už dva měsíce), až včera. Nevíme co si o tom myslet. Je to přinejmenším k smíchu, že se zapomene kapela pozvat, ale to už je teď jedno. Závěr je takový, že kapela Vnitřní Faktor je 10.6.2006 mimo Kladno tzn., že na této akci NEZAHRAJE! Kapela Volant byla ze zprávy o koncertu taky pěkně překvapená a zda na Kladně 10.6.2006 zahraje se nejspíš dozvíte z jejich internetových stránek: www.volant.cz
[Kladno, U Studničků (28.4.2006)] (Míra)
[3.6.2006]
Druhému hraní v restauraci U Studničků předcházelo docela komplikované domlouvání času hraní, aparátu apod.. Nakonec se vše domluvilo a my, jak bylo slíbeno doputovali v 19:30 na místo konání. V tu dobu byl asi hodinový skluz, což nás (druhý den pracující) moc nepotěšilo. Zrovna dohrála skupina Wajgl a podium zabrala kapela S.N.A.D.. My nanosili aparát a zabrali se do poslechu Pcherských punx. Hráli jako tradičně parádně a lidi to taky patřičně dali najevo. Po nich legendární Nemístné Návrhy a jejich rock as fuck. Jediná slabá chvilka jejich vystoupení nastala v okamžiku, když přišla řada na jejich největší hit rock as fucková Růža. Menší výpadek paměti, techniky a refrén hraný od “u“ místo do “a“ posunul hranice hudby zase o krok dopředu. Po NN přišla naše chvíle. Spolu s bratry Píšovci jsme udělali zvuk a šlo se na to. Lidi a celá atmosféra provázející naše hraní byla prostě suprová. Díky všem co nás podpořili. Škoda, že propagace akce se rovnala skoro nule a proto, jak jsme s odstupem času zjistili, mnoho lidí o tom, že se vůbec něco děje nevěděla. My jsme si naše hraní pěkně užili a lidé s námi. Po kabaretu a přídavku jsem podium přenechali Brajglu. Když chlapci z Ústí dohráli a velký Johny převyprávěl dosud nenapsaný sedmý díl Jindry Pottera spakovali jsme aparát do auta, udělali akci Vnitřní Faktor sobě a pracující polovina kapely se odebrala k domovu, zbytek se vrhl do víru páteční noci.
[Buštěhrad, Ocelové Stíny (22.4.2006)] (Míra)
[30.5.2006]
Již od středy to vypadalo, že po ty dlouhá léta, co se motočáry ve stínech konají letos pršet nebude, ale jako na potvoru se ve tři hodiny odpoledne místního času zatáhlo a pršelo a pršelo a jen se lilo. My jsme do O.S. dorazili v momentě, kdy dohrávali S.N.A.D(i), pozdravili jsme se s velkým organizátorem Drobkem a posléze i se S.N.A.D(ama) a začali připravovat aparát. Trochu nás děsila vzpomínka na poslední hraní zde, kdy zvukař vůbec netušil co a jak a jak a co, ale naštěstí se stejným aparátem přijel někdo jiný, lepší, mladší atd.. Po přestavbě aparátu a výměně rezervy držící kopák jsme nazvučili a čekalo se na oficiální zahájení celé akce. Po úvodním slovu jsme spustili. Na to, že to bylo naše první letošní hraní venku se nám hrálo docela dobře, jen byla trochu zima a sem tam se v plachtě, sloužící jako střecha pódia, objevila dírka a následně i voda. Největší trhlina se zjevila nad kotlem (u bicích) a tudíž jsem se při každé ráně na tento buben pěkně osprchoval. V závěru našeho hraní došlo i na speciální efekty jako např. stroboskop, mlha a světla tří barev. Vojta si to vyloženě užíval, já a Kuba jsme se dusili a co dělal Venca si už nepamatuji. Po naší produkci déšť na chvilku ustal a mohlo se začít soutěžit. My jsme chvilku poseděli v hospůdce a jelikož se dlouho nic, krom deště nedělo, tak jsme vyrazili na Kladno.

[Mastering = hotovo]
[13.5.2006]

Už se nám to celé pomalinku rýsuje. Naše nového CD má konečnou zvukovou podobu. Obsahuje deset věcí a trvá bez deseti vteřin skoro dvaatřicet minut. Má dokonce i název, ale ten si ještě chvilku necháme pro sebe. Teď se pracuje na bookletu (čti obalu) a na dalších a dalších věcech.

[Tak takové to tedy bylo]
[2.5.2006]
Po stížnostech na zvuk minulých nahrávek jsme se rozhodli další CD nahrát v opravdovém profesionálním studiu. Z mnoha dobrých referencí, poslechu nahrávek a i po menší exkurzi v loňském roce jsme se rozhodli pro Plzeňské nahrávací studio Exavik.
Středa
Výlet do Plzně pro nás začal již ve středeční podvečer, když jsme všechen aparát, spacáky, tašky a hlavně sebe naskládali do Liborkova zeleného vozu a vyrazili na západ. Na místo činu jsme doputovali něco málo před osmou hodinou večerní. Ve studiu na nás již netrpělivě čekal strejda Pavel, který nám sdělil základní informace, zdůraznil co se nesmí a co je přísně zakázáno, propůjčil nám klíče od studia a zavezl nás do krčmy Hacašprnda, která se stala každovečerním útočištěm naší kapely po celou dobu Plzeňského výletu. Tam jsme ochutnali opravdu vynikající Gambáč, někdo více, někdo méně a začali se duševně připravovat na nahrávání. Po návratu (asi kolem půlnoci) zpět do studia jsme neodolali pokušení, postavili a zapojili aparát, na příkaz strejdy Pavla zavřeli vše co šlo a zahráli si. Postupem času někteří z nás odpadli a tak nezbylo nic jiného než si jít lehnout.
Čtvrtek
Do prvního nahrávacího dne jsme se probudili, jak by řekl Kuba: „vulgárně brzo“. Udělalo se chlapský kafe (bez cukru), zašlo se do blízkých depotravin pro snídani, pustilo se rádio a čekalo se na příchod strejdy Pavla. Když strejda Pavel dorazil, naladil část bicích - přechod a kotel, ostatní Míra trefil, postavil stojánky, nandal mikrofony, napíchal kabely, udělal zvuk bicích, basy, doprovodné kytary, dal Vojtovi mikrofon a mohlo se začít nahrávat. Začátek nebyl zrovna z nejlepších, dělalo se hodně chyb - trochu pracovala tréma a celá atmosféra byla  velmi nervózní. Dala se pauza, v klidu se rozebrala celá situace, strejda Pavel nám poradil  co a jak dělat, aby celé nahrávání neskončilo katastrofou. Zašlo se na oběd, kde jsme se hodili do pohody a odpolední část nahrávání proběhla celkem hladce ke spokojenosti všech. V podvečer se kouklo na hokej a zašlo se do Hacašprndy.
Pátek
Páteční ráno se podobalo tomu čtvrtečnímu, jen s tou výjimkou, že strejda Pavel dorazil ve špatné náladě, protože se dozvěděl, že mu budou doma předělávat okna a on nebude moci jít do své milované práce. Během nahrávání se mu však nálada výrazně zlepšila, jelikož šlo všechno hladce. Ještě do oběda nahrál Míra s Kubou zbytek bicích and basy a Venca mohl začít nahrávat kytary. V tu dobu se nahrávání proměnilo v příjemnou dovolenou. Všichni se bavili, nahrávání se dařilo, strejda Pavel se naladil na stejnou notu humoru jako my, takže pohoda. Venda stihl nahrát svojí kytaru a do soboty si nechal čas na rozmyšlenou, cože vlastně hrával Jiří. Jako ve čtvrtek se kouklo na hokej a zašlo do Hacašprndy.
Sobota
Sobota začala bohatou snídaní nakoupenou v Albertu, chlapským kafem a poslechem rádia, prakticky jako vždycky. Venca se popral s druhou kytarou  a odpoledne se mohlo vlítnout na zpěvy. Tam Vojta ukázal co je zač a s přehledem rutinéra odzpíval všechny svoje party takovým způsobem, že jsme jen s údivem koukali, co je všechno možný. V pauzách nazpíval i Venca svoje zpěvní party a mohlo se přikročit na zlatý hřeb nahrávání a to, k nazpívání sborů. Po vzoru zpívá celá rodina a soused odnaproti, strejda Pavel rozmístil mikrofony, rozdal sluchátka a mohlo se spustit. Musíme napsat, že jsme si všichni včetně strejdy Pavla poslední minuty nahrávání pěkně užili (viz. video). Večer opět hospůdka, kde se pilo o něco více než dny předešlé.
Neděle
Neděle byla vyhrazena k míchání (pondělí logicky taky). Strejda Pavel dorazil o trochu dříve, neboť měl večer rande, nastražil uši a pustil se do díla, nás vyhnal na procházku, abychom nezblbli, ale taky proto, aby měl na svojí práci klid. Po menší vycházce spojenou s nákupem jsme si poslechli první smíchanou věc. Spokojenost byla veliká a tak jsme strejdu Pavla nechali nerušeně pracovat. Každý z nás se zabavil jinak. Část sledovala TV, část četla naučnou literaturu (viz. video). Došlo i na křížovky a vyplňování testů - např. Kubovi v jednom z nich vyšlo, že je průměrná šestnáctiletá dívka. Mezitím vším byl poslech a také čekání na křížovou výpravu Zewláků s.r.o., která od nás dostala životní nabídku, pomoc nám při nazpívání sborů, kterou propásla neb přijela až večer, v době, kdy strejda Pavel měl již zmiňované rande. Nezbylo nic jiného, než návštěvníky odvést do domácího prostředí tzn. do hospody, aby se aklimatizovali. V Hacašprdně bylo veslo, padalo jedno pivo za druhým, sem tam padl nemístný návrh, občas se někdo ztratil ven apod. V jednu hodinu po půlnoci se naše kapela, krom Kuby rozhodla jít spát a zbytek se vydal do víru noční Plzně.
Pondělí
Velikonoční pondělí začalo již v šest hodin ráno, když se vrátila pod vedením Kuby první část Zewláků. Před devátou dorazil strejda Pavel, aby dorazil co ve čtvrtek s námi započal. K poledni se objevil i zbytek páteční výpravy v čele se samotným Janem K.. Cd se smíchalo, poslechlo, vypálilo, mezitím odcestovala návštěva z Kladna, přijel Liborek, my naložili věci, rozloučili jsme se strejdou Pavlem a hurá domu. Fotky jsou zde.
[Mastering]
[26.4.2006]

Po skvělé zvukové práci strejdy Pavla (Exavik) dostává nové CD konečný kabátek ve studiu PyHa u Přemka Haase. Doufáme, že se mu práce zdaří, stejně jako Pavlovi.

[Kralupy n/V, RC Ponorka  (8.4.2006)] (Míra)
[23.4.2006]

Trochu narychlo domluvený koncert v Kralupech měl být poslední zkouškou našeho repertoáru před nahráváním. Do města kaučuku jsme vyrazili až těsně před 22.hodinou neboť Kuba byl na návštěvně divadelního představení. V úvodu cesty nám Venca sdělil, že nás vytrestá a neřekne nám, kde vyrůstal a kde bydlí Lucka Bílá atd. Nebyla by to ani ta pravá cesta do Kralup, kdyby nás nestavěla policejní hlídka. Dokonce nás na jednom kilometru zastavila pro jistotu hned dvakrát - pokaždé v jiném složení a s vysvětlením, že se v Kralupech množí kriminální živly všeho druhu a jelikož jsme měli auto plné aparátu, tak jsme byli v silném podezření. Do Ponorky jsme dorazili ve chvíli, kdy hrálo Pcherské kvarteto S.n.a.D., my nanosili aparát a začali ho pomalounku, polehounku stavět. S.n.a.D dohráli a my zabrali podium s barokním sloupem uprostřed. Hnedle při zvukovce bylo jasné, že kopák a i zbytek bicí soupravy tři kusy 450x500 mm nastříhané karimatky neudrží či lépe napsáno nezabrání jejich nechtěnému pohybu do všech stran, ale neb jsme byli v dobrém rozmaru a tento jev se nevyskytl poprvé a ani naposled, nic se neřešilo a spustilo se. Koncert se nám celkem povedl, některé lidi náš výkon také zajímal, jen škoda neposlušného kopáku, který opravdu nepostál ani vteřinu a já místy uvažoval o koupi zázrčného přípravku z TV reklamy, abych měl taky tak pěkně teleskopickou nohu jako má její hlavní hrdina, hokejová legenda Jirka Holeček. Po hraní se z publika ozvalo několik žádostí o zahrání Poldovky, ale opravdu nebylo sil tento - jak psychicky, tak fyzický náročný song zahrát. Těsně před odjezdem zasedl Venca s Vojtou za volanty videohry, kde Venca použil opět svoji taktiku zkratek, takže dojel druhý (poslední), protože zkratka přes depo ani k jinému výsledku vést nemohla. Cestou zpět se žádná policejní kontrola už nekonala, Venca změkl a ukázal nám sídlo L. Bílé. Na Kladně jsme vyložili věci do staré dobré zkušebny a šli si po náročném policejním víkendu lehnout.

[Kladno, Krušovický sklípek (7.4.2006)] (Míra)
[23.4.2006]

Po naší velmi úspěšné narozeninové akci 25.2.06 jsme se na hraní v Krušovickým Sklípku  docela těšili. Při příjezdu  nastal první nepříjemný jev a to, že v místnosti, kde vždy bylo zázemí pro kapely se nacházela rozestavěná zkušebna - pro zajímavost již druhá v tomto rozlehlém komplexu. Nezbylo tedy nic jiného než všechen aparát naskládat na podium, ale mělo to zase velkou výhodu, že se na podiu i kolem něj vytvořilo několik debatních kroužků řešící kladensko-ústecké a ústecko-kladenské problémy a vztahy. Mezi tím se do prostor sklípku scházelo velké množství lidí - konečný  odhad (kapely+hosté+platící) činil přes 120 osob, což je úplně fantastický číslo. Postavil a zapojil se aparát, udělal se zvuk a kapela Brajgl mohla začít. Jejich vystoupení řadu lidí zaujalo a vytvořila se bezvadná atmosféra, která dosáhla maxima při hraní Houby. Houba předvedla nejen svojí klasiku, ale i nového kytaristu. Asi ve ¾ hraní Houbařů se před sklípkem objevilo stádo fašistů, kteří napadli několik účastníků koncertu a nám bylo jasný, že je po koncertu. Co se potom dělo nemá ani cenu komentovat. Přijel cirkus s názvem policie a snažil se vzít situaci do svých rukou. Houba dohrála a v ne moc dobré náladě a atmosféře se dostala řada i na nás. Hodně lidí řešilo venku situaci s policií, která to tradičně vůbec nezvládla a tak ve sklípku zůstalo, jak my říkáme: „To zdravé jádro“, které vytvořilo super atmosféru. V začátku songu Vyšší princip nám policie utla hraní, když do prostor sklípku napochodovalo deset uniforem, dělajíce ochranku jednomu kindhedovi, který kdyby měl sebou koloběžku, tak by vypadal, jak věrná kopie Hurvínka. V pekelném vedru jsme poté pokračovali v hraní. V polovině kabaretu nás policie utla podruhé, s tím, že koncert musí skončit. Kapela Houba byla vyzvána, aby okamžitě odjela. Poté přišel pán z kriminálky s bločkem a tužtičkou, my jsme byli nuceni aparát ve sklípku nechat do druhého dne a prostory hospody též opustit. Díky všem, kteří dorazili a snad příště - bez fašistů a policie naviděnou.

[Máme  nahráno]
[18.4.2006]
Opravdu je všechno nahráno a dokonce i smícháno. Teď následuje doba opakovaného (nekonečného) poslechu zda je vše slyšet, tak jak má být a jak se patří. Po případných úpravách se nahrávka dá na mastering, udělá se obal, potisk CD atd. Datum vydaní po nás zatím nechtějte, protože ho nevíme, ale v čas se ho dozvíte.
Děkujeme Liborovi za odvoz a velké poděkování zaslouží především strejda Pavel Brom - studio Exavik, za trpělivost, ochotu a za 100% profesionální přístup k celému nahrávání, mixu a k naší kapele - ještě jednou za vše Pavle velké DÍKY!!!

[Na Plzeň Vávro na Plzeň]
[12.4.2006]

Je to tak, v rozmezí 13. – 17.4.2006 se pokusíme v Plzeňském nahrávacím studiu Exavik vykouzlit nové CD, držte nám palce, ať se povede.

[Vlastní doména]
[8.4.2006]

A je to tu! Vnitřní Faktor má svou vlastní originální doménu! Konkrétně to je: www.vnitrnifaktor.com - ještě trochu zlobí přesměrování, ale jak my říkáme: “nemusí pršet jen když kape“.

[Reporty]
[2.4.2006]

U některých odehraných koncertů je možnost si přečíst, jak jsme akci viděli my - u toho zbytku ta možnost není, ale časem se to možná změní.

[Kladno, Krušovický sklípek (25.2.2006) (Míra)
[2.4.2006]

Oslavu našich sedmých narozenin jsme pojali jako akci, kde se nebude nic moc řešit, nebude žádný stres a starosti, prostě akce kterou si všichni užijí. S odstupem času se dá napsat, že se to i zdařilo. Velkou zásluhu na tom pochopitelně mají i vzácní hosté konkrétně Nemístné Návrhy a S.N.A.D. Nebylo by to snad ani normální, kdyby se tu a tam nějaký problém nevyskytl, ale vše se v okamžiku a rázně vyřešilo a co vyřešit nešlo, nechalo se vyšumět. Jediný větší problém který nastal, bylo hokejové utkání naší reprezentace o třetí místo na olympiádě.  Podle toho se upravil i program večera. V přestávce po první třetině začalo svoje vystoupení seskupení Nemístných Návrhů, které do své produkce dalo opravdu vše a po dalším hokejovém okénku kluci s S.N.A.D. ukázali zač je toho punk a kterým děkujeme za vzácný dar. Hokej skončil celkem úspěšně a my jsme se mohli připravit na své vystoupení. Posilněni dortem a alkoholem jsme převzali dary i od NN a mohlo se začít. Hraní bylo velmi příjemné a atmosféra vytvořená (pro nás nečekaně) velkou návštěvou byla prostě super! Moc díky všem lidem za přízeň, kapelám za hraní a i sobě, že jsme těch sedm let vydrželi. Fotoreportáž je k nalezení zde.

[Nová Mp3]
[28.3.2006]

Pro všechny z Vás tu máme jednu z nových věcí, která se  jistě (krom jiných) bude nacházet na našem novém CD. Jedná se o živák songu R-R (Rozkoš bez rizika) zaznamenaný na narozeninové akci kapely Houba a Vy si ho máte možnost stáhnout zde: [Download]

[Technické info]
[20.3.2006]

Na stránkách se stále intenzivně pracuje – brzo snad bude vlastní doména a hosting.

[Výpadek fóra a anket] [11.3.2006]

Jak asi víte a vidíte, už třetí den nefunguje návštěvní kniha a ankety. Náš poskytovatel ankety.czweb.org zřejmě své stránky a služby rekonstruuje, tak se nechme překvapit, čím zase překvapí.

[Sedmé narozeniny VF] [28.2.2006]
Tak oslavu sedmých narozeniny máme úspěšně za sebou. K tomuto výročí pořídil náš fanklub bilancující rozhovor s leaderem kapely Vojtou Groulíkem tzn. s osobou služebně nejstarší a tudíž i nejpovolanější. Tento rozhovor si jako video můžete stáhnout zde: [Download]
[Nová podoba stránek] [28.2.2006]
Náš webmaster se rozhodl udělat novou podobu těchto stránek. Měl to být dar k našim narozeninám, ale jelikož nám byl jeho úmysl již dlouho dopředu znám, sesypala se na jeho hlavu celá řada nápadů (většinou zcela nereálných) co bychom chtěli a jak bychom si to představovali. A jelikož času je málo, můžete vidět jen základní verzi stránek, která se bude časem doplňovat, vylepšovat atd., atd. o čemž Vás budeme informovat.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16