Aktuality
[Nové CD] [18.9.2006]

Křest se blíží a tak tu máme nějaké info  o novém CD. Po menších či větších potížích s tiskárnami se tisknou obaly a dále bude následovat lisování, potisk a kompletace celého díla, tak aby CD bylo 7.10.2006 k dispozici všem případným zájemcům. Jak už bylo napsáno CD vyjde u Papagájův Hlasatel Records a jeho cena bude rovných 99,- Kč/Ks.

[Buštěhrad, Ocelové stíny]
[Vinařice u Kladna, Důl Mayrau]
(16.9.2006) (Míra) [18.9.2006]

Do Ocelových Stínů jsme se jako vždy těšili. Tentokráte to bylo o to lepší, že předem byla avizovaná zabijačka se vším všudy a tudíž královská hostina a tak se taky stalo. Hnedle po příjezdu se vyložil a postavil aparát a my vyfasovali výbornou černou polévku. Poté dorazil zvukař, udělal se zvuk a mohlo se začít. Naše úloha na třídenním motorkářském srazu byla v sobotu ráno posloužit jako budík všem dosud spícím lidem. Pravdou je i to, že hraní v 10:15 ráno byl náš rekord - nepočítáme hraní v brzkých ranních hodinách na jiných akcích. Po hraní jsme uklidili aparát a vyfasovali další pochoutku a to jitrničky. Následovalo rozloučení a přejezd do nedalekých Vinařic, kde se v hornickém skanzenu dolu Mayrau konala akce: „Umění na černo“, jejíž součástí byl i hudební festival z části pořádaný Kubou. Původně to měl být čistě punkový dýchánek, ale nějak tomu okolnosti nepřáli a tak to byla taková hudební „všehochuť“, ale popořadě. Na Mayrovce bylo zapotřebí nejprve vše k fesťáku připravit, což nebyla věc vůbec jednoduchá. Muselo se vše tzn. podium, náš i zvukařův aparát dostat do druhého patra po úzkých schodech do řetízkárny, kde se vše mělo odehrát. Nakonec se to i s pomocí některých návštěvníků podařilo a první kapela Public Mama mohla vše započít. Následovali Nemístné Návrhy a my jsme se vydali vyzvednout Wencu do Pleteného Újezdu, kde hrál za Doksy B mistrovské fotbalové utkání. Nemá cenu námi viděných dvacet minut utkání nijak popisovat, to se prostě musí vidět. Po návratu na Mayrovku jsme zmobilizovali síly a šli hrát. Prostor a zvuk byla jedna velká paráda, škoda jen, že lidí dorazilo poskromnu, ale my jsme si hraní náramně užili a doufáme, že jsme hrstku věrných potěšili. Po hraní jsem se i já, alespoň symbolicky, dostal mezi horníky a to tím, že jsem propocené věci na hraní vytáhl ke stropu, kde kdysi visely hornické mundůry. Po nás odehrálo ještě několik hudebních souborů, ale to jsme byli už na cestě k domovu.

[Nové fórum] [17.9.2006]

Spustili jsem nové diskusní fórum. Nějaká ta anketa se objeví, až nějakou vymyslíme.

[Kuba to má aneb další chytrý v kapele] [15.9.2006]

Ačkoliv některým škola teprve začala, Kubovi skončila. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Kuba po šesti náročných letech dřiny a odříkání úspěšně ukončil zkouškou z dospělosti střední školu uměleckého založení. Kuba si může udělat pašáka k čemuž mu gratulujeme.

[Slaný,  Rock na Valníku no.7 (24.8.2006)] (Míra) [14.9.2006]

Poslední prázdninové hraní nás čekalo na Valníku v nedalekém královském městě Slaný. Do letního kina jsme dorazili v době, kdy zvučila kapela 200 zbraní. Po akreditaci a pozdravení se s pořadateli jsme nanosili aparát a vydali se okouknout areál, kde bylo hodně známých tváří, a tak jsme setrvávali v družných rozhovorech. 200 zbraní dohrálo a přišel čas hraní našeho. Udělal se zvuk, který byl na pódiu super a mohlo se začít. Jelikož bylo čtvrteční odpoledne a fest právě startoval, nedělali jsme si žádné přehnané iluze o podpoře publika, ale míli jsme se. Pod pódiem se shromáždilo, pro nás překvapující množství lidí, kteří vytvořili super atmosféru a my si koncert pěkně užili. Zahráli jsme vše co umíme nejlépe a přesně s posledním „čau“ v kabaretu vypršel čas našeho hraní. Z publika se ozvalo několik hlasů žádající přídavek a nějakou Poldovku, ale to asi nepatřilo nám. Po nás jsme si vyslechli S.N.A.D. a odvezli aparát do zkušebny. Vrátili jsme se na kapelu, na kterou jsme se hodně moc těšili a to na Plus Mínus. Jejich vystoupení bylo parádní a kdo neviděl nepochopí. Poté následovali další družné rozhovory, rozhození plakátů a letáčků na náš křest a těšení se na Wohnouty, největší to hvězdy letošního Valníku. Ať si říká každý co chce, Homolové a kolektiv jsou prostě páni muzikanti a některé kousky, které na podiu předvádějí se rovnají bláznovství. Po Wohnoutech se vyrazilo domů a někteří z nás i v dalších dnech opět na Valník. Díky všem za vytvoření skvělé atmosféry, pořadatelům za pozvání a zase někdy v letním kině ve Slaném nashledanou.

[Ankety a fórum] [13.9.2006]
Není žádným velkým překvapením a ani žádnou novinkou, že nefunguje fórum a ankety. Necháme to zatím nefunkční a nejspíše šáhneme po okoukaných, leč 100% fungujících službách.
[Stochov, Vodárna fest no. 2  (19.8.2006)] (Vojta) [12.9.2006]

O den později nás čekalo městečko Stochov. Krásné počasí a skvělá atmosféra na festivalu byla předzvěstí příjemně stráveného odpoledne. Do Vodárny jsme dorazili hodinu před naším hraním - na řadu jsme měli přijít kolem 18 hodiny. Pozdravili jsme se s pořádajícími EOS a s právě dohrávající kapelou S.N.A.D. Vše probíhalo podle plánu jak mělo, tudíž jsme před šestou hodinou večerní stanuli na pódiu. Ještě zvuková zkouška a vše mohlo začít. Na pódiu zvuk super a dole u posluchačů taktéž, alespoň to lidé tvrdili. Celé hraní provázela skvělá nálada - jak v kapele tak i u všech spokojených návštěvníků festivalu. Zbývá snad ještě poděkovat pořadatelům za pozvání a někdy zase příště na Stochově se budeme těšit.

[Vimperk, MěKS (18.8.2006)] (Vojta) [12.9.2006]

18.srpna 2006 kapela navštívila město Vimperk. O koncertu se vědělo dlouho dopředu. Už jen cesta byla sama osobě dost zajímavá. Na silnici Strakonice - Vimperk v 5 kilometrovém úseku bylo 5 mobilních semaforů a tříkilometrová šňůra aut, která nevěstila nic dobrého. Po třech a půl hodinách úporné cesty jsme se dostali na místo určení. Koncert se měl odehrávat v malém, útulném divadelním klubu. Při stěhování aparátu potřebného k naší produkci, přišel k autu človíček, podle dotazů směrem ke kapele jsem usoudil, že se bude jednat o pořadatele této akce. Trošinku nás zarazilo, když hned na úvod řekl: „Pokud přijde 10 lidí tak to bude úspěch obřích rozměrů“, ale ať si z toho nic neděláme, že tady je to takový kolorit. Maličko zaskočeni, ale neodrazeni jsme dotáhli aparaturu na pódium. V půl deváté se udělal zvuk  a v devět se začalo naostro. Odehráli jsme svůj 40 minutový set, nutno podotknou, že lidí přišlo 15, slovy „patnáct“, pro pořadatele to byl očividně úspěch, ale pro nás ne. Lidi, kteří dorazili ani tak nezajímala hudba, jako spíš kde byl ten druhý na prázdninách, nebo kam ještě pojede. Jak už sem napsal, odehráli jsme svůj set a aniž by si lidé všimli, že balíme a chystáme se k odchodu. Přiběhl za námi na pódium již zmiňovaný pořadatel, který začal křičet, že ještě nemůžeme skončit, protože podle jeho názoru se hrálo málo. Poté neúspěšně vyhrožoval, že jestli nepřidáme, tak se to odrazí na penězích, které nám slíbil. Nad jeho slovy jsme se zasmáli a pokračovali dále v balení. Jeho dalším argumentem bylo, že další kapela, která tam už dávno měla být, je ještě někde kdesi…. Poté zjistil, že nemá bas. aparát a jestli by nám nevadilo ho zapůjčit. Kuba tedy solidárně zapůjčil svůj aparát, aby kapela mohla brnkat a hrát. Po skončení reprodukce druhé a zároveň poslední kapely jsme se sbalili a pomalu vyrazili k domovu. Já osobně sem se přistihl, že se trošinku těším na zpáteční cestě na mobilní semafory, neboť to byla jistota, že se bude konečně něco dít.

[Stříbrná Skalice, Na Marijánce (12.8.2006)] (Míra) [6.9.2006]

Po vydařeném koncertu v Mnichovicích jsme si druhý den jeli zpravit chuť a náladu do Stříbrné Skalice. Do povodí Sázavy, přesněji napsáno do hospody Na Mariánce, o které zpívá kapela Wohnout, jsme se dostali po pohodové cestě něco málo před půl devátou. Lidí všude dosti a tak jsme zabrali volný stůl a začali zkoumat místní prostředí. Při zkoumání jsme narazili i na známou tvář a to na Michala z kapely Jonestown, který jako 90% lidí okolo byl ve zdejších končinách na chatě. Začala hrát první kapela, která neměla zpěv a tak své vystoupení pojala instrumentálně. Jako druhá zahrála pořádající kapela Půlnoční Svoz Popela. Při její produkci se stala jediná konfliktní situace celého večera, kdy jeden z mnoha přítomných chatařů, který místo na koncert se přišel napít, zval Kubu na panáka tím způsobem, že ho chytl za límec a táhl ho k baru. Včasným zásahem naší rychlé roty se situace uklidnila a běh večera pokračoval nerušeným tempem. Poté kapela RV 4 a pak my. Zahráli jsme naší klasiku, málem došlo i na striptýz jedné z přihlížejících dívek, takže koncert jak má být. Po nás na pódium ještě napochodovala kapelka Vodopumpamasomlejn, my naložili aparát, dopili a dokouřili a vyrazili domů. Asi po čtyřech kilometrech a nějakých těch metrech Kuba zjistil, že nemá k nalezení mobilní telefon, který si přednedávnem nově zakoupil. Marné bylo prozvánění a hledání. Po promítnutí celého večera, kde, kdy, co a jak, Kuba vypátral, že ho naposledy spatřil na střeše našeho auta, když si chystal menší než malé množství …… (zelení už vědí). Tedy vrátili jsme se zpět a začalo prohledávání škarp a zákoutí podél silnice. Dobrým znamením bylo, že se mobil  na volání hlásí a zvoní. Pomalu, když už jsme hledání skoro vzdávali se v telefonu ozval ženský hlas, který byl ochotný mobil zpět majiteli navrátit. Na místě ztráty a nálezu nás přivítal páreček se slovy: „ Můžete nám vysvětlit co dělá ve tři hodiny ráno zvonící telefon v rokli? “ Na jejich otázku nebylo těžké odpovědět, ale bohužel jsem se zapomněli zeptat - co dělali ve tři hodiny ráno v rokli oni. Tak to byla příhoda, jak Kuba ztratil telefon. Ještě jednou párečku děkujeme za nalezení a vrácení telefonu. Pak už cesta probíhala celkem v klidu. Poslední věc, která stojí za psanou zmínku byl moment, kdy jsme netrefili odbočku na dálnici na Prahu a jeli přes známou vísku Jevany, kde se krom jiného nachází i Gottland na který se Kuba s Vencou těšili. Ale při jeho míjení i přes několik výzev ani jeden ze zmiňované dvojice nereagoval neb si mezi sebou dosti svéhlavě vysvětlovali, kde a jaký jsou akordy - já jen doufám, že už v tom mají jasno a že se shodli. Pak už jen následovala krátká debata, kde se nachází Blaník a to by bylo z této akce asi všechno. Jo, kdyby náhodou někdo Blaník hledal, tak jak se učí v Ústí u Tábora to není.

[MLADÁ FRONTA DNES] [31.8.2006]
Rock na Valníku "V letním kině hrál Vnitřní Faktor" více zde
[Nové fórum] [25.8.2006]
Spustili jsme nové provizorní fórum a časem se uvidí.
[Fórum je v pr ......] [23.8.2006]

Nějaký čas nebude fungovat fórum, jelikož ho zaplavil jeden spam za druhým. Uvidíme, jak se s tím popere poskytovatel, popřípadě se poohlédneme po jiné podobě fóra.

[Mnichovice, Vanesa (11.8.2006)]  (Mário) [22.8.2006]

O koncertě v Mnichovicích kluci neměli žádný ucelenější informace, vědělo se jen to, že tam mají být na sedmou hodinu a hrát se bude v nějaký hospodě, která se nazývá Herna Vanesa. Po bezproblémové cestě jsme dorazili na místo - plni očekávání co nás vlastně čeká a nemine. První info, které bylo - bylo z výlohy podniku, kde visel program akcí. Stálo tam, že jediná kapela večera je VF a že akci pořádá místní kulturní guru DJ Sval. Netušili jsme jestli je to záruka kvality nebo totálního průšvihu, ale hlavní bylo, že ve smluvený čas po panu pořadateli nebylo vidu ani slechu. Naštěstí se nás ujal jeho zástupce Láďa, místní výčepák, který nás ujistil, že bigbeat se konat bude i když to tak vůbec nevypadalo. Ládík začal ihned organizovat vyklizení placu a zakrývání oken molitanem, prý kvůli hluku a jeho problémy s národním výborem. Ono to celkově  vypadalo, jakoby se tam trochu zastavil čas. Po hodině konečně dorazil organizátor DJ Sval a naděje, že by to nakonec mohlo dopadnou ještě dobře se zmenšila na minimum. Nadějné vyhlídky držel při životě jen Láďa, který tvrdil, že už tam maká 4 roky a lidi chodí na devátou. Organizátor se k nám nejprve ani nechtěl hlásit a byl celej nějakej přešlej, nevím jestli to bylo z toho, jestli nedorazili žádní lidi, nebo z toho že se mu ještě nepodařilo prorazit v showbyznysu. Nakonec se toho chopil s tím, že se hrát nakonec bude a my doufali, že se vyplní slova Ládi a lidi opravdu přijdou. Bohužel se tak nestalo a hrálo se skoro pouze jenom pro něj, pro mě a čtyři lidi na baru. Asi ze samého zklamání nad nepovedenou akcí Láďa začal točit panáky a pořád nás na ně lákal s tím, že to se musí. Někteří pozvání neodmítli a z Ládi se nakonec vyklubal pětašedesátiletý zasloužilý mistr sportu a neúnavný Don Juan z Letný. Po zahrání nás tudíž nic, kromě Ládi nedrželo a tak jsme vyrazili směr Kladno a docela jsme se domu i těšili.

[Police u Jemnice, Zámeček (8.7.2006)] (Míra)
[1.8.2006]

Na dalekou cestu do Police u Jemnice jsme se vydali po zkušenostech z předchozího roku s dostatečným časových předstihem (ve 13:00) a vybaveni nejen klasickou mapou, ale i GPS navigací. Skoro rovná polovina cesty (tam) se  nesla ve znamení zkoušení toho co toto zařízení umí, dovede a v našem případě i snese. První kritický moment nastal, stejně jako v loňském roce v Jihlavě, kde jsme díky zkratce málem neplánovaně navštívili místní zoologickou zahradu. Pak už cesta ubíhala celkem, až na pár - dvě objížďky, v pohodě. Do pěkného areálu Polického zámečku, kde se celá akce konala, dorazil náš automobil asi jen patnáct minut před tím něž jsme měli jít zvučit, takže jsme se hned akreditovali, vytahali aparát z auta a šlo se na podium. Nebylo ani žádným překvapením, že při prvních tónech začalo pršet neb se tento jev objevuje u 87,63% našeho hraní venku. Udělal se zvuk, který byl, jak na podiu, tak i venku super a začalo se hrát. I přes déšť se před pódiem, ale i kolem pod stromy shromáždila pěkná řádka lidí - což nás potěšilo. Repertoár jsme zahráli celkem obstojně, lidé se bavili a to bylo hlavní. Po nás jsme ještě shlédli  kapelu V.T.Marvin, pokecali s naším budoucím chlebodárcem Pavlem Frimlem z Papagájův hlasatel records, poslechli kousek Akuratu a vyrazili zpět na Kladno. Cestou zpět se o zábavu staral převážně Kuba, který rozvíjel teorie na vše strany a jeho výrok - citace: „západ slunce neznamená tmu“ vejde do historie.

[Kladno, Country club Dřevák (7.7.2006)] (Míra)
[1.8.2006]
Do Dřeváku cesta, jako žádná ze sta. Tradičně po menší zkoušce jsme se vydali do svatostánku kladenského country, abychom takzvaně podpořili scénu. Úderem devatenácté hodiny měl na povozu začít bohatý kulturní program, konkrétně beatovou kapelou Paradoxi. Bohužel se tak nestalo, protože Slávka, leadera této kapely, nepustila máma. Náhrada byla víc než adekvátní a to v podání legend naší populární hudby a držitele platinové desky, kapely Eva a Vašek revival, samozřejmě se skupinou Surf . Začátek akce tedy víc než podařený. Po prvním z mnoha plánovaných setů těchto model všech generací zahrála rocková kapala Gaston. Bylo to vystoupení velmi našlápnuté a plné energie. Poté další legendy Nemístné Návrhy se svojí 4% show. Nejzajímavější bylo sledovat experimenty nejen, jak bývá zvykem s oblečením, ale i s trojhlasy v různých stupnicích. Kolem půl dvanáctý přišla řada i na nás. Díky slušné návštěvnosti se vzduch podobal sauně a i nekuřáci vytáhli minimálně dvě krabičky. Hrálo se celkem pěkně, ale jako v pekle. Po nás losování tomboly a další plánovaný vstup Evy a Vaška revival, který se z technických důvodů musel zrušit, jelikož Eva byla již tak společensky unavená, že by na své legendární klávesy ani neviděla. Co napsat závěrem? Akce se celkem vydařila a na další setkání 23.12.2006 na X-Mass párty no.2 v Country Clubu Dřevák se budeme těšit. Fotostory je zde.
[Praha, Matrix (30.6.2006)] (Míra)
[30.7.2006]
Po uplynutí druhé poloviny školního roku opět do Prahy, opět do Matrixu a opět na školní párty školy, kterou Kuba stále navštěvuje a jak se zdá navštěvovat stále bude. Cesta byla opět zajímavá, téma střídalo téma a z klidu nás vyvedla jen Marcela Augustová, známá to TV stár, která nás předjela nepovolenou rychlostí! Asi spěchala na pomoc dětem. V prostorách klubu jsme se ocitli něco málo po dvacáté hodině. Na podiu už hrála první kapela, název nevím(e), ale bylo to něco ve stylu Nirvána, jen rozbití aparátu na konci vystoupení chybělo. My jsme nanosili aparát a zabrali strategické místo ležící na  kolmici od baru. Sál byl slušně zaplněn a stále se plnil. Byl poslední den před prázdninami a bylo to znát. K našemu stolu ještě přisedla část rozjívené mládeže, která nás kolem dokola obklopovala a nenechala nás ani vteřinu v klidu, aniž by přes nás někdo nepotřeboval projít, něco podat či hlasitě napříč celým klubem sdělit. Zahrálo seskupení Public Mama, které pokřtilo své první demo a pak už přišla řada na nás. Udělalo se několik drobných úprav - především s ozvučením basy a kopáku. Prostě basa šla do linky a mikrofon na kopák tam kam má. Musíme jednoznačně napsat, že oproti lednovému hraní se zvuk na podiu vylepšil nejméně 1000x, takže jsme se z odposlechů krásně slyšeli. Jediné co zůstalo stejné bylo vedro. Přehráli jsme náš set a nechali podium skupině Kamil. Playback show na známé i neznámé hity byla docela originální a zajímavá, ale chtělo by to ještě zapracovat na správném načasování, kdy a kde jaký nástroj v originále hraje. Chvilka podívané na Kamila a cesta nazpět. Jelikož bylo už po půlnoci tzn. 1.7.2006 a krom prázdnin odstartoval i nový bodový systém, byla to jízda doslova předpisová.
[Družec, U Neústupů (24.6.2006)] (Kuba)
[30.7.2006]
Na tuhle akcičku jsme se těšili, hlavně proto, že to byla akce neobvyklá - svatební. Ženil se náš kamarád Syky, a jako rozlučku se svobodou uspořádal, sice až po obřadu, ale přece, koncert. Zahráli NN, Traffic Jam, VF a proběhla i performance mistrů brusičských - netřeba popisovat, nutno vidět. Ve družecké hospodě se lidé scházeli, jako přísloveční šváby na pivo, ale kolem 8 už bylo celkem příjemně plno a kapely též kompletní. Začali jsme hrát neobvykle jako první, z důvodu Vojtových povinností, což se ovšem hodilo i Vencovi, který byl vyčerpaný (zarudlý v obličeji, umaštěný a zpocený) ze svého celodenního pobíhání po hřišti, kde na fotbalovém turnaji hájil, a to velmi hrdě, barvy hospody U Gymplu, stejně jako celý zbytek rodiny. Odehráli jsme naší klasiku, přidali něco pro generaci veteránů (Fabrika) a ponořili jsme se do víru zábavy, která pokračovala vystoupením TJ, již zmíněným industriálně laděným brusrockem a končila libými tóny neomylně se linoucími z nástrojů Nemístných Návrhů. Tak dodatečně ještě vzkazujeme : Let´s Go Syky
Fotky z této akce jsou zde.
[Křes CD]
[23.7.2006]
V sobotu 7.10.2006 proběhne v klubu Deep Zone na Kladně křest našeho nového CD. Krom nás zahrají naše spřátelené grupy a to: Punk Floid, S.N.A.D. a Nemístné Návrhy. Všichni jste srdečně zváni.
[Prázdninová pauza]
[23.7.2006]
Kapela v součastné době čerpá řádnou dovolenou a užívá si naplno prázdnin. V průběhu srpna se vše vrátí k normálu a s novým CD přijde několik novinek a změn. Takže si všichni užívejte prázdnin jen jak to jde.
[Nová anketa]
[10.7.2006]
Asi netřeba dlouhého popisování - nová anketa je zde.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16