Aktuality
[Myspace]
[24.1.2007]

S napadnutým sněhem nás napadlo vytvořit náš profil na mayspace.com. Výsledek našeho nápadu je ZDE (profil se bude průběžně měnit - dle objevů co všechno je možné).

[První v roce 2007]
[7.1.2007]

Chtěli jsme udělat nějaké krátké ohlédnutí za uplynulým rokem, ale nějak nám to nevyšlo :). Případný zájemci si prolistují aktualitami na zpět a  vše podstatné z minulého roku rychle naleznou. Jedinou dnešní novinkou (na těchto stránkách) je několik fotek z roku 2006 v sekci foto. A taky nesmíme zapomenout poděkovat za vánoční a novoroční přání směřované od vás k nám - moc děkujeme.

[PF 2007]
[30.12.2006]

Děkujeme všem našim fanouškům za přízeň v končícím roce 2006 a přejeme veselého Silvestra a úspěšný nový rok 2007 a to pro všechny!!!

[Kladno, Country club Dřevák (23.12.2006)] (Míra)
[30.12.2006]
Vůbec nevím, jak tento report začít. Původně jsem chtěl napsat Kubovou populární verzi reportu „přijeli jsme, zahráli jsme a odjeli jsme“, ale v mém podání by to zcela jistě nebylo ono, tak jen ve zkratce. Jako první na tradiční vánoční párty ve dřevníku zahráli Traffic Jam. Kluci hrají krásně, ale dlouho. Jejich vystoupení je vždy tak dlouhé, že kdyby bylo jen o polovinu kratší, tak je pořád dlouhé. Při poslechu některých jejich věcí jsem se nemohl zbavit pocitu, že už jsem je slyšel někde jinde a hlavně od někoho jiného, ale to je možná jen můj pocit. Pojďme dále. Jako druhý zahráli chlapci z Nemístných Návrhů, kteří hráli zas překvapivě krátce. Mezitím se ukázalo, jak se někteří jedinci neumějí pod tíhou alkoholu ovládat, a tím působí problémy nejen sami sobě, ale především ostatním, kteří to - jak to tak zpravidla bývá - odnesou nejvíc. Doufám, že se podobné věci nebudou v budoucnu opakovat, protože o takové lidi opravdu na koncertech NIKDO nestojí! Poté jsme zahráli my a jako poslední Eva a Vašek revival. Nad vystoupením těchto idolů světové hudby visel do poslední chvíle velký otazník, protože již zmiňovaní interpreti po nespravedlivém a nebojím se napsat až po skandálním vyřazení ze soutěže Český Slavík 2006,  zrušili všechny své smluvené akce do konce tohoto roku. Konkrétně se jednalo o veliké turné po domovech důchodců v Opavském kraji, ale na Kladno přeci jenom dorazili, protože především Evě se na akcích ve Dřeváku líbí, takže jsme o Bílou Orchidej nepřišli.
[MYA] [27.12.2006]

V česko-slovenským freezinu Move Your Ass byla otištěna recenze na naše poslední CD a kdo jí ještě nečetl má možnost zde.

[Šťastné a veselé] [23.12.2006]

 

Skupina Vnitřní Faktor přeje všem šťastné a veselé vánoční svátky plné pohody a relaxace.

[Kladno, Sklípek (16.12.2006)] (Míra) [21.12.2006]

Ve Sklípku jsme hodně dlouho nehráli, a tak jsme se na hraní docela těšili. V útrobách Sklepa jsme se sešli po 20h a zabrali poslední volná místa k sezení. Jelikož všude bylo a časem i dorazilo opravdu hodně známých, bylo o zábavu postaráno. David hnedle začal ladit formu na vystoupení v podobě konzumace dl panáků rumu a pochvaloval si zdejší lidové ceny. Odehrálo Falešný obvinění a přišla řada na nás. Udělal se zvuk, který byl překvapivě dobrý a mohlo se jít na to. Při zvukovce Kuba přerval strunu a tak v rámci žádného zbytečného zdržování následovala výpůjčka basy od kapely S.N.A.D.. Když se daří, tak se daří. Další nežádoucí jev na sebe nenechal dlouho čekat. V polovině třetí věci vzala za své blána na virblu. Opět následovala výpůjčka od kapely S.N.A.D., které velmi děkujeme za pomoc. Další katastrofy naštěstí na pořadu dne nebyly, takže jsme koncert zdárně, za skvělé atmosféry a podpory lidí dohráli. Po nás výborní S.N.A.D. a Jonestown. Po hraní David ještě využil lidových cen rumu a rozhodl se změnit lokál. Kuba zaparkoval asi na tři a půl hodiny k baru (výčepu) a zbytek se po svém bavil v zadní části Sklípku, kde se bratři Bartáci přetahovali o digitální fotoaparát. Po akci následovala ještě mocná afterparty, takže se sobotní večer velmi vydařil.

[Skrýchov u Opařav (15.12.2006)] (Míra) [21.12.2006]

Na celkem dalekou cestu k Táboru se naše seskupení vydalo něco málo po osmnácté hodině. Jelikož jsme zakoupili dálniční známku, nekonalo se tradiční doplnění zásob (benzínu a piva) u vyhlášené benzínové pumpy v Jenči, což v zadní části vozidla vzbudilo rozruch a kritiku plánu cesty, ale jelo se hezky pěkně rovnou, bez zbytečného zdržování. Za Prahou nešlo zadním řadám odolat a pod záminkou, že Kuba potřebuje na záchod se u jedné benzínky, která neměla inventuru zastavilo. Jestli Kuba byl na záchodě nevím, ale když usedl zpět do vozu držel krom piv, coly a bagety flašku rumu o kterou se kytarová sekce kapely postarala na krátkém úseku Dobříš - Příbram. Do Skrýchova jsme se dostali po 2,5 hodinách cesty. U vstupu jsme se přivítali s Ceckem, Houbou a šli se rozhlédnout po místním kulturním domě. Před produkcí Houby jsme nanosili aparát a začali vegetovat v zadní místnosti určené pro účinkující. Dorazili SPS pijící zelenou ve vánočním balení, což byla pro některé z nás výzva nezůstat pozadu. Po produkci Houby a SPS přišla řada na nás. Jedinou vadou našeho hraní byl zvuk na podiu. Odposlechy neposloužili v dostatečné míře a tak se na pódiu vytvořila obrovská zvuková koule. Po nás hrála kapela Ucházím, ale to už polovina kapely nakládala  aparát a druhá pokračovala v konzumaci u baru. Ještě bych málem zapomněl poděkovat kapele Houba za půjčení části aparátu - moc díky!!! V jednu hodinu po půlnoci jsme se rozloučili a vyrazili domů. Jelo se opatrně, protože místy byla námraza. U Příbrami nás málem sestřelil nějaký idiot přijíždějící z vedlejší silnice. Po menším zaváhání v Praze, jsme zdárně doputovali zpět na Kladno.

[Praha, Modrá Vopice (9.12.2006)] (Míra) [21.12.2006]

Po nějaké době jsme opět zavítali do našeho hlavního města, konkrétně do Modré Vopice, kde jsme dlouho nehráli, a tak jsme byli zvědavi, co tam bude nového. A  hned to prozradíme - nového nebylo nic. Cesta ku Praze a pak v Praze by se dala označit za klidovou záležitost. Na rozhraní Karlina a Žižkova nám David sděloval, kde všude hrál, a taky kde a jak vaří. V této činnosti ho vhodně doplňoval Kuba poznámkami, kde a co točí. Mezi tím se zmiňovaná dvojice věnovala i navigaci jejímž výsledkem bylo to, že jsme místo v Modré Vopici skončili na výpadovce na Kolín. Po dvou menších dopravních přestupcích jsme se přeci jenom do místa konání akce zdárně dostali. V samotném klubu bylo poloprázdno a tak jsme zasedli a začali debatovat o aktuálních věcech jako je advent apod. V průběhu času dorazilo několik známých, padla první runda rumů a nastal čas pro postavení aparátu a zvučení. Před půl devátou jsme spustili. Zvuk byl super, atmosféra dle možností také a vše se dařilo. Po našem tradičním cca 40 minut dlouhém hraní jsme chtěli podium přenechat dalším kapelám, ale bylo nám sděleno, že žádná další kapela ještě není a ať přidáme. Toto se opakovalo třikrát a my šahali hluboko do paměti co bychom mohli ještě zahrát. Při čtvrté výzvě jsme řekli NE a hraní ukončili. Bylo to i akorát, protože se ve dveřích objevili chlapci ze Záhřebu - z toho na Moravě. My opět zasedli ke stolu, rozbalili distro a při poslechu Punk Floid pokračovali v tématu nejaktuálnějším, což byl advent a vánoce. Idylku dokreslovala vůně rumu, kterého není nikdy dost. V tu chvíli Wencu popadla dobrodružná nálada a začal cestovat na trase metra B mezi Zličínem a Černým Mostem. Při prvních tónech kapely Zikkurat jsem se rozloučili a vyrazili k domovu. Cestou zpět chytla Wencu dobrodružná nálada podruhé. Na Hradčanské z auta vystoupil a putoval pravidelnou linkou Kladno - Praha autobusem ČSAD Kladno k domovu po vlastní ose. My odvezli aparát na Doksy, abychom se pak všichni sešli před Hipíz podnikem na Kladně. Jelikož bylo poměrně brzo vybíralo se ještě vstupné, který jsme za produkci z rádia odmítali zaplatit, a tak musel následovat plán B a to rozchod do jiných podniků a domu.

[Obchodní zpravodajství] [17.12.2006]

Našich nových mikin a trik pomalu, ale jistě ubývá (např. mikiny ve velikosti XL jsou kompletně rozebrány mezi vámi a dámských trik zbývá co by na jedné ruce spočítal) a jelikož Ježíšek je skoro za dveřmi máte několik posledních dní si pod stromeček, ať už sami sobě nebo někomu jinému, naše triko či mikinu pořídit. Platí zde i staré okřídlené: „Kdo dřív přijde ten dřív má mikinu nebo triko“. Možností je několik: 1) přes náš obchod 2) v prodejně Hippo Music - Ivana Olbrachta 190 v Kladně, kde je k dostání vše od nás a v případě mikin a trik i za stejnou cenu jako zde a 3) po domluvě přes e-mail či icq uvedených v kontaktech.

[Zahraniční okénko] [12.12.2006]

Pro bratry Slováky (ale nejenom pro ně) tu máme recenzi na naše nové CD v jejich rodném jazyce a také odkaz, kde zle CD na Slovensku sehnat (to je pro ty bratry Slováky, kteří mají o naše nové CD zájem).

[Bezděkov, LetohrádekVendula (1.12.2006)] (Míra) [6.12.2006]

Opět po dvou letech jsme dostali důvěru zahrát na tradičním dnu obdarování v Letohrádku Vendula v Horním Bezděkově. Letos to byl již desátý jubilejní ročník, spojený s ukončení dostavby celého objektu. V prostorách Letohrádku jsme se ocitli ve chvíli, kdy se početné publikum bavilo vystoupením Divadla Sklep. David Vávra a spol. účinkují každoročně, ale díky skoro plné účasti všech sklepáků se bylo letos opravdu na co dívat dvojnásob. Jako nejlepší kousek z celé besídky bych označil vystoupení Milana Šteindlera ve scénce Kosmopysk - nelze popsat, musí se vidět a slyšet. Po Divadle Sklep zahrála a zazpívala Lenka Dusilová, s kterou zahrál i vynikající kytarista Peter Binder. Mezitím jsem zjistil, že jsme v Mělníce nechali i horní díl stojanu na hi-hatku. Naštěstí máme zkušebnu o vesnici a půl vedle, takže Kuba, který občas na “bicí“ hrává, mi svůj stojan zapůjčil. Dá se psát i o štěstí, protože stojánek na hi-hatku je suveréně ta nejlepší věc, která je součástí skoro Kubovi “bicí soupravy“, ale zpět k běhu večera. Po LD nastal čas našeho hraní. I přes některé názory, co chceme na této akci dělat apod. jsme si s chutí zahráli a i ohlasy na naše vystoupení byly nečekaně kladné. Po přídavku a sesbírání spodního prádla, které na skoro doma hrajícího Vojtu v průběhu hraní létalo, jsme pódium uvolnili poslednímu bodu programu a to Divadlu R-R (Rozkoše bez rizika). To také nelze jakýmkoliv způsobem popsat, to se taky musí vidět a slyšet. My sklidili aparát a oddali se konzumaci všeho druhu. Kolem půlnoci se nabral směr Kladno a po velkém úspěchu z týdne minulého, opět do Hipíz podniku. Letohrádku Vendula a všem s ním spojeným děkujeme za pozvání a přejeme hodně úspěchů do dalších let. Fotky jsou zde.

[Malý Újezd u Mělníka (25.11.2006)] (Míra) [3.12.2006]

Na akci Zerovole 4 jsme se z mnoha dobrých referencích docela těšili. Na sraz, pro některé spojený ještě s odvozem aparátu ze soboty, se Kuba dostavil začínajíce být společensky unavený po sobotním rodinném obědě, ale tzv.  egyptské nošení aparátu ho celkem probralo. Všichni jsme se sešli po půl sedmé před starou dobrou zkušebnou, která nám nyní slouží jako příležitostné úložiště aparátu. Naložili jsme tedy aparát a vyrazili směr Mělník. V našem autě řízeném Vojtou přebýval krom mě a aparátu  ještě Kuba, řešící stav svého valutového konta. Za Slaným nás v rozletu zbrzdil semafor s pekelně dlouhým nastaveným rytmem zelené. Mezi Velvarami a Mělníkem se vyřešila otázka Silvestra a díky dobré (mojí) navigaci jsme byli rázem v místě konání. V okamžiku našeho příjezdu akce právě startovala, konkrétně pořádající kapelou 500900. Náš obdiv si hned získali kolem bydlící lidé, protože zvuk byl velice mocný a když se ještě otevřelo okno byla produkce jak na dlani široko daleko. Odehrát se toto na Kladně, byť i v pravé poledne akce končí do dvaceti minut. David sice předpovídal, že se úderem dvaadvacáté hodiny přiřítí modré majáky, a už plánoval i místo ukrytu, ale naštěstí se tak nestalo. Stejně jako předchozí den zahrála druhá Houba a třetí my. Hraní bylo super a lidé taky. Po hraní se dopilo a jelikož Vojta šel i v neděli ráno do práce, sbalili jsme a naložili aparát, já zašel pro honorář, rozloučili jsme se s Houbou a s pořadatelem a vyrazili k domovu. Na cestě zpět Kuba stanovil téma „riziko neosvětlených chodců na silnici“ a já v duchu přemítal, co všechno jsme asi zapomněli. V momentě, kdy jsme se dohodli, že každý neosvětlený chodec by měl dostat stejnou pokutu, jako řidič chycený na dálnici bez dálniční známky, jsem na to přišel, kufr s distrem. Naštěstí jsme ujeli jen necelé tři kilometry, tak nás návrat pro kufr nemusel tak bolet. Opětovnou cestou do Malého Újezda se před námi ocitla dodávka skupiny Volant a při druhém pokusu nabrat směr Kladno jsme potkali dodávku Houby. Dál už žádný závažnější incident spojený s hraním u Mělníka nenásledoval. Jen na Kladně po oficiálním rozchodu následovala bujará veselice v jednom nejmenovaném Hipíz podniku. 

[Kladno, Deep Zone (24.11.2006)] (Míra) [3.12.2006]

Jak bylo uvedeno v předchozím reportu, páteční koncert na Kladně pro nás naostro začal již ve středu, kdy dorazila zpráva o neúčasti No Sympathy. Po dohodě jsme oslovili Libochovickou kapelu Hudr Banden, která naše pozvání přijala. Při našem příjezdu do Deepu nás čekala nepříjemná zpráva o tom, že nejede výtah, což znamenalo celý aparát, náš i zvukařův, odtahat po schodech ručně. Dalším překvapením byla aktivita několika lidí vytvářejících ve špatně větraném prostoru sprejované umění, které jsme jim okamžitě zatrhli. Před osmou dorazila Houba, postavil se aparát a čekalo se kolik lidí nakonec přijde. Popravdě jsme čekali o trochu víc lidí, ale kdyby na všechny akce chodilo 130 lidí jako dorazilo teď, tak by to bylo super. Díky všem, kteří přišli. V devět dorazili Hudr Banden, udělali zvuk a započali celé hraní. Druhá na vlastní žádost a za velkého ohlasu Houba - ohlas byl tak velký, že to odnesli kabely u odposlechů. Poslední my. Trochu delší zvučení a mohlo se začít. Atmosféra provázející celé naše hraní byla super. David strávil celé hraní v prvních řadách publika a tlumočil nám názory lidu. Po přídavku v podobě Fabriky David chytil muzikantskou slinu a společně s prvními řadami prosadil Poldováckou. Dalším návrhem, že budeme hrát Zónu A nás uzemnil a  dal jasný signál, že by bylo dobré hraní ukončit a  tak se také i stalo. Po konci následovalo sbalení a odvezení části aparátu a rozchod - některých domu a některých do dalších nočních podniků. Díky všem za přízeň a příště zase všichni!

[Ústí nad Labem,Circus (23.11.2006)] (Míra) [3.12.2006]

Po roce a měsíci jsme koncertně opět zavítali do Ústí nad Labem, přechodného to bydliště Václava Bartáka. Den před akcí přišla z Úlu (Ústí n/L) docela nepříjemná zpráva, že No Sympathy nebudou a to ani v pátek. Místo NS padla důvěra na Nemístné Návrhy, což naznačovalo, že by mohla být docela sranda. Z Kladna se odjíždělo kolem půl sedmé (večerní) a to následujícím způsobem: Kuba řídil auto NN, což byla taková malá jistota, že se cestou nezmaže (alkoholem).  Já s Vojtou nabrali Davida doma a vyrazili v závěsu (za nimi). Cesta byla pohodová, poslouchala se naše nahrávka ze zkušebny pořízená ještě v minulém století, vzpomínalo se na první koncert a na staré dobré časy. V Ústí nás přivítal Venca s Martíčkem, po nanošení a postavení aparátu se David pokusil rozjet rumovou ligu, ale neuspěl. První zahráli Nemístné Návrhy. Musím kluky pochválit, že se časově zvukem, převlíkáním, malováním, voněním a vlastní produkcí vešli do dvou hodin. Dále následovalo naše vystoupení, které se celkem vydařilo až na chrčící odposlech na levé straně. Po hraní padl na Vencu splín čtvrteční noci, který chtěl David rozehnat rumama, ale opět se shledal s nepochopením. Jako poslední zahrálo Zakázaný Ovoce z Prahy. Před půlnocí, kdy živá produkce skončila, se naložil aparát + Venca, s Martíčkem se naplánoval pátek a vyrazilo se směr Kladno - Kuba sice přes Teplice, ale nevadí. V našem autě se na zadních sedadlech rozpoutala pravá a nefalšovaná debato-hádka kytarové sekce trvající až do Slaného. Po vyložení aparátu, kterého se chopil Venca, jsme náš spolek dobrovolných hudebníků rozpustili.

[Trika a mikiny] [24.11.2006]

V sekci obchod máme nové trika a mikiny.    

Triko přijde na 190,- Kč a mikina na 550 Kč. Věci budou k zakoupení dnes večer v Deep Zone a na dalších akcích, od pondělí v Hippo Music nebo na PHR. Starý trika se budou doprodávat na našich koncertech.

[Koncertní info] [21.11.2006]

Po měsíci volna nás čeká hnedle troje hraní. Ve čtvrtek zavítáme do Ústí nad Labem do klubu Circus, kde krom naší maličkosti dále zahrají No Sympathy a Zakázaný ovoce. V pátek zahrajeme hezky pěkně doma na Kladně v klubu Deep Zone společně s kapelami Houba a No Sympathy (kdo by náhodou nevěděl, kde se klub nachází, tak tady je mapka). A konečně v sobotu nabereme směr Mělník, kde se v Malým Újezdě bude konat menší festival ZEROVOLE 4.

[První koncert] [20.11.2006]

Dnes je tomu na den přesně sedm let, kdy Vnitřní Faktor odehrál svůj první koncert. Report z této akce si můžete pročíst zde.

[Konec soutěže] [20.11.2006]

Soutěž o naše nové CD je u konce. Odpovědí nepřišlo ani hodně ani málo, ale zkrátka akorát. Správný odhad se objevil u dvou odpovědí a za dozoru státního notáře byl z tankistické přilby vylosován vítěz, tedy spíše vítězka a to: sedmnáctiletá punkerka Klára z Kladna, které k vítězství gratulujeme a zasíláme e-mail, abychom domluvili předání ceny.

[Další Recenze] [15.11.2006]

S recenzemi na nové CD se tzv. roztrhl web. Další vyšla na punk.cz a na Kids and Heroes.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16