Aktuality
[Sklípek]
[6.6.2007]

Víc jak po měsíci si opět zahrajeme a po delší době i na Kladně. Krom nás budou k vidění a hlavně k slyšení Nežfaleš a The Fialky z našeho hlavního města.

Všichni jste srdečně zváni.

[Slaný, Letní kino (27.4.2007)] (Míra)
[8.5.2007]

Poslední víkend v dubnu nás čekalo naše první letošní venkovní hraní. Počasí víc než ideální a tak se bylo na co těšit. Po menší logistické práci, jsme se všichni, krom Kuby, sešli ve zkušebně, abychom následně před půl čtvrtou vyrazili směr Slaný a jeho letní kino. U Smečna se k nám připojil rum se svojí kamarádkou colou a než jsme se nadáli byli jsme ve Slaném. Po přivítání s pořadateli jsme vytahali a postavili aparát a mohlo se začít zvučit. Během zvučení dorazil i Kuba, a tak bylo vše v nejlepším pořádku. V hodinové pauze mezi zvukem a samotným hraním jsme vedli odbornou debatu o aparátech s částí Totálního Nasazení, naladilo se a šlo se hrát. Jelikož jsme festiválek začínali a bylo poměrně brzo, tak lidiček zatím moc nebylo, ale postupem hraní jich přibývalo. Na pódiu - a věříme, že i pod podiem - zvuk parádní, takže se hrálo super. Po nás Apple Juice a Existence, ale to už jsme s Vojtou odvezli aparát zpět do zkušebny a vrátili se na set kapel Totální Nasazení a Už jsme doma. Kolem třiadvacáté hodiny, kdy fest skončil jsme vyrazili směr Kladno a někteří z nás ještě dál nočním Kladnem.

[5.5.2007]
[1.5.2007]

Díky pracovním povinnostem jsme byli nuceni odřeknout naší účast na koncertu 5.5.2007 v Ústí n/Labem. Děkujeme pořadatelům za snahu náš problém řešit, i když to nedopadlo zdárně. O novém termínu našeho hraní se jedná.

[Hříměždice, Festival (21.4.2007)] (Míra)
[25.4.2007]

Tak na tuhletu akci se bude ještě dlouho vzpomínat a někteří z členů VF ji budou mít na talíři dost často. Před samotným odjezdem jsme drobátko pozkoušeli a při rozhodování, kde proběhne večeře nás Václav vyved na klobásku a pivo na Dokeské fotbalové hřiště. To byl první z mnoha sobotních zážitků, ostatně jako vždycky, když vyrazíme poblíž SK Doksy. První polovina cesty do Hříměždic se nesla v duchu „s čím vším se dá smíchat rum“ a druhá polovina pak pitím rumu. Po příjezdu do Hříměždic jsme zakotvili u první hospůdky se zahrádkou domnívajíc se, že toto je cíl naší cesty, ale sedící mládež s nápisy E!E apod. nám oznámila, že musíme ještě o kus dál k místnímu kinu. Tam se opravdu vše schylovalo k hudební produkci. Přivítali jsme se s pořadatelem, nanosili aparát a čekali co se bude dít. Zprvu se nedělo nic zásadního, tak se začalo rumovat. Následně začala hrát první kapela, pak druhá a jako třetí my. Hraní se nám celkem povedlo, až na to, že mi při druhý věci prasklo strunění, Vojtovi ke konci vypověděl trochu službu hlas a Kuba si během účinkování dvou kapel před námi pomocí rumů odpojil prsty a ve chvílích nejtěžších se omezil na akord „F“, který v jeho partech dominoval. Lidi se ale bavili a my taky, což je hlavní. Na cestě zpět se hodně filozofovalo, ale žádná zásadní moudra nepadla. Co napsat závěrem? Děkujeme Hrabimu za pozvání a rumu a akordu „F“ zdar.

[Fotostory]

[19.4.2007]

Tak se po nějaké té době opět podařilo dát dohromady takové menší fotostory z našich koncertů a to: 2.2.07 Kladno Deep Zone, 16.3.07 Kralupy Ponorka a 23.3.07 Praha Abaton.

[Odkazy]
[18.4.2007]

Přidali jsme  několik zajímavých odkazů.

[Obchod]
[18.4.2007]

V sekci obchod zatím není k zakoupení dámské triko, neboť celá zásoba byla dámami vykoupena.

[Fajn Rock Music]
[1.4.2007]

Kdo neslyšel a měl by zájem poslechnout naše účinkování v rádiovém pořadu Fajn Rock Music má možnost ZDE.

[Praha, Abaton (24.3.2007)] (Míra)
[30.3.2007]

Na festival s názvem Jarní Valník No.1 jsme se velice těšili, protože klub Abaton, kde se akce odehrávala, dává záruku úplně skvělého zvuku, jak v sále, tak především na podiu, ale popořadě. Večer rozdělený do několika etap pro většinu z nás začal ve 20:30, když jsme ještě s Vojtou dorazili k rodině Bartáků, abychom shlédli kvalifikační utkání Česko vs. Německo. Tímto gratuluji Vojtovi k jeho správnému typu na výsledek utkání, i když k mému 0:3 nechybělo také mnoho. Po přímém přenosu jsme jeli zkontrolovat Kubu do Jazz klubu, naložit aparát do zkušebny a následně vyrazili směr hlavní město. S půlnocí jsme zaparkovali před Abatonem, nanosili do prvního patra aparát, pozdravili se se všemi známými a než jsme se stačili nadechnout byl tu Mikymauz, který se stal terčem naší nezřízené zábavy. Ve 3:15 ráno (už letního času) přišel čas našeho hraní. Naše očekávání v podobě super zvuku se vyplnilo na 130%,  a tak to bylo úplně super vystoupení. V klubu zůstalo nad naše očekávání ještě docela dost lidí, takže jsme měli i pro koho hrát. Po 45 minutách jsme úspěšně hraní dokončili, poté dopili piva, rozloučili se a hodlali vyrazit k domovu. V tu chvíli se ovšem vyplnilo ono okřídlené: „každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán“. My v krátkém časovém úseku udělali hned tři a to se vymstilo - hlavně ten poslední. Při odjezdu se zjistilo, že je nás v autě o jednoho, teda o jednu více, a tak jsme místo v Dejvicích skončili na Černým Mostě, ale to je zkušenost pro příště. Suma sumárum, příjezd domů se konal v šest hodin ráno. Ale ani tato psychická ujma, způsobená nečekanou návštěvou a hlavně cestou na Černý Most nemohla zkazit pocity z tak skvělé akce. Díky za pozvání a doufáme, že zvuk podobný tomu v Abatonu budeme potkávat častěji.

[Nové Straše, Na Růžku (17.3.2007)] (Míra)
[29.3.2007]

Ve Strašecí jsme nehráli ani nepamatuji a že toho pamatuji hodně. Menší festival se odehrával v hospůdce Na Růžku v okrajové části Strašecí. Při našem příjezdu končila svůj set první kapela a to The Fialky, my pozdravili pořadatele, pány zvukaře a v útulném a hezky vyhřátém sálu zabrali volná místa, kterých bylo docela hodně, protože návštěvnost nebyla z největších. Odehráli kluci z Nežfaleš, dále následovala Svoloč a jako poslední my. Nejlepší hlášku večera vyprodukoval Homolibor (zvukař akce), který na otázku: „ Tak co Libore? Kytary jsou sladěné?“, při našem zvučení odpověděl: „ Hm, já nevím“. Tato odpověď by se dala použít v jednom TV pořadu, jako poslední věta před smrtí :)))))).  Koncert byl ale povedený a my si ho, jako každý v poslední době, hezky a pěkně užili. Po akci jsme sklidili aparát, dali řeč s pořádajícími Nežfaleš a vyrazili k domovu.

[Kralupy n/V, RC Ponorka (16.3.2007)] (Míra)
[28.3.2007]

Skoro po roce jsem opět navštívili Kralupský, nově zrekonstruovaný rockový klub Ponorka. Už dopředu jsme věděli, že tento koncert budeme muset odehrát jen ve čtyřech, neb původní termín byl přesunut a David měl povinnosti v jiném orchestru. Před samotným odjezdem jsme dali raději menší zvukovou zkoušku, abychom osvěžili paměť kdo, co a jak se některé skladby pro čtyřčlene obsazení, respektive s jednou kytarou, hrají. Směr Kralupy jsme nabrali ve dvou vlnách. První  byl Kuba, coby zvukař celého večera doprovázený osobní ochrankou v podobě Mária a druhá tvořená zbytkem kapely a aparátem. Při notoricky známé cestě do města kaučuku, před kterou proběhla šťavnatá večeře u jedné nejmenované čerpací stanice a kterou interně nazýváme cestou celebrit, Václav tentokráte omezil výčet památek a slavných míst jen na dům L.Bíle, protože jak sám tvrdí a my z minulosti víme, určování právě tohoto místa nemá ještě moc v krvi. Také se i slušně typovalo kolikrát nás bude stavět hlídka uniformovaných mužů, ale světe div se, ani jednou se tak nestalo a to jak cestou tam, tak i cestou nazpět. V ponorce jsme se ocitli okolo 21h, pomalu postavili aparát a udělali zvuk. Následně se na nás pověsil alkoholem unavený návštěvník klubu, který dodnes trvá na tom, že musíme začít hrát hned a ne až za deset minut. Jinak koncert ve čtyřech byl celkem vydařenou záležitostí - díky všem za podporu a přízeň. Ke konci našeho setu se v publiku semlela menší potyčka, ve které účinkoval i alkoholem unavený človíček, který byl následně označen za ostudu všech punkerů a poté i vyveden z prostor klubu. Po hraní jsme se ještě přesvědčili, jak se točí opravdový punkáčové, pomohli Kubovi sbalit aparát a vyrazili k domovu.

[Doříš u Příbrami, Rocková díra (24.2.2007)] (Vojta)
[17.3.2007]

Poslední únorovou sobotu jsme s kapelou navštívili městečko zvané Dobříš, které se nachází asi 65km od Prahy a nebo 15km od Příbrami - to si přeberte jak chcete. Já osobně mám k Dobříši téměř rodinný vztah, páč na chatu, která je jen nepatrný kousek od centra města, jsem jezdíval už jako malý klučina. I proto sem se na tuhle akci těšil, jako kojenec na mléčnou žlázu. Na místo určení, přesněji do hospody s názvem Rocková Díra, jsme dorazili kolem 19:00. Po téměř rutinním vynošení aparátu s auta na podium, já osobně tuto část přípravy na koncert obzvláště miluji, se kapela jala seřadit a doladit rozmístění hudebních nástrojů. Pak už jen naladění, zvučení a mohlo se pomalu začít brnkat. Ale protože měli vystoupit jen dvě kapely a času bylo stále ještě mnoho, mohli někteří členové kapely Vnitřní Faktor dolaďovat formu na baru :). Padlo pár rumů, několik vodek, k tomu i hektolitry zlatavého moku a mohlo se začít. Nutno podotknou ze doping v podobě již zmiňovaných lihovin kapelu kladně podpořil a vše se odehrávalo, tak jak mělo. Koncert, alespoň můj dojem z něho, se vydařil a myslím, že i návštěvníci Rockové Díry se nenudili. Skvělou atmosféru, která vládla celý večer ještě podpořila banda The Fialky. Kolem jedné hodiny jsme se postupně dohledali a mohli opět naložit aparát, který čekal na vyložení na Kladně a pomalu nabrat kurz k domovu. Na Kladno se dorazilo za hodinku a kousek a ty nejotrlejší z nás se ještě dali na pouť po hospodách na Kladně.

[Praha, Mlejn (23.2.2007)] (Míra)
[5.3.2007]

Při našem posledním hraní ve Mlejně se na hlavu naší kapely snesla kritika ohledně nepunkového obutí. Tentokráte jsme nenechali nic náhodě a vzali si alespoň punkové ponožky. Do Stodůlek se díky excelentní (mojí) navigaci dorazilo bez problémů a po zjištění, že jsme v klubu skoro jediný lide jsme zasedli a začali rekapitulovat pracovní část týdne. Dorazil zvukař, Punk flodi, David, Volanti, natahal se aparát, nazvučilo se, zašlo se pro pivo a mohlo se začít. Stejně jako minule lidí během hraní přibývalo, jen kritiky ohledně bot jsme byli tentokráte ušetřeni. Koncert se vydařil a my si hraní pěkně užili. Po hraní jsme se tak různě pomotávali po klubu, setrvávali v družných rozhovorech, poslouchali spoluúčinkující kapely a v závěru všichni zakotvili u společného stolu, kde se rozebralo vše co mohlo. David se chopil zásobování, a také dobrovolnické činnosti naučit některé z návštěvníků zpívat tercii, ale marně. S třiadvacátou hodinou dohrál Volant, sbalil se aparát, následovalo rozloučení a odjezd na Kladno, kde měli někteří ještě nějaké ty povinnosti do brzkých ranních hodin.

[Rockmag]
[3.3.2007]

Opět jedna recenze na naše nové CD. Tentokráte na  rockovém portálu Rockmag. Odkaz k nahlédnutí a k přečtení ZDE.

[Rádio]
[20.2.2007]

Jen připomínáme, že od zítřka tzn. od středy 21.2.07 je možnost slyšet v pořadu Fajn Rock Music rozhovor se zástupci naší kapely. Časy, dny a rádia:

RADIO EGRENSIS západní Čechy Pá 21 hod. + Po 22 hod.
RADIO HEY Brno jižní Morava St 20 hod. + So 22 hod.
RADIO HEY Ostrava severní Morava St 20 hod. + So 22 hod.
RADIO LIMONÁDOVÝ JOE Praha Pá 20 hod.+ Ne 15 hod.+ Po 20 hod.
RADIO METUJE východní Čechy Ne 22 hod. + Po 24 hod.
RADIO PRÁCHEŇ jižní Čechy Pá 22 hod. + Ne 22 hod.
RADIO RELAX střední Čechy Po 23 hod. + Čt 02 hod.
RADIO ŠUMAVA západní Čechy Ne 21 hod.
RADIO VALC Brno So 16 hod. Ne 19 hod.
[Foto 2006]
[11.2.2007]

Poslední várka fotek z posledních koncertů roku 2006. Konkrétně: Deep Zone (24.11.06), Skrýchov (15.12.06), Sklípek (16.12.06) a Dřevák (23.12.06).

[Kladno, Deep Zone (2.2.2007)] (Míra)
[7.2.2007]

Na letošní první koncert jsme se hodně moc těšili. Důvodů bylo několik, ale ten hlavní byl, že si po dlouhý době opět zahrajeme, neb nám to práce, rekreace a počasí v lednu vůbec neumožňovalo. Po zprávě, že Nemístné návrhy hrát nebudou, padla úloha první kapely na nás, ale jen do chvíle, než jsme dorazili do Deep zone, kde jsme zjistili, že kvůli nemoci Šotyho bude hrát jako první kapela Zeměžluč. Dlouho jsem je neviděl a byl jsem tedy zvědav, jak jim to v nové sestavě hraje. A hrálo jim to parádně a lidé to dali také patřičně znát. Asi po sedmi přídavkách Zeměžluče nastal čas hraní našeho. David se vytasil s nový aparátem, což dávalo záruku skvělého zvuku obou kytar, ale problém nastal někde jinde, a to u basy. Po zjištění, že závada není ani v aparátu ani v kabelech, ale přímo v kytaře následovalo oslovení obou spoluúčinkujících kapel o zapůjčení basové kytary. A jelikož Zeměžluč byla na odjezdu a Aqva o zapůjčení nechtěla ani slyšet, vydal se Kuba, David a Vojta pro basu náhradní (štěstí, že jsme hráli na Kladně jinak jsme měli asi po koncertě). Asi v desetiminutové pauze se Venca pokoušel rozjet první punkové karaoke. Nápad sice dobrý, ale výsledek nebyl dobrý. Zájemců bylo málo - konkrétně nikdo, a tak se čekalo a čekalo. Naštěstí se brzo objevil Kuba s Davidovou orchestrovou basou a mohlo se začít. Koncert to byl parádní a my jsme si ho všichni náramně užili a lidi snad taky. Po nás jako poslední Aqva Silentia, ale to už jsme s Vojtou sbalili aparát a odvezli část na Doksy. Ostatní se začali bavit po svém, kdo tam byl jistě viděl jak :-).  Na závěr opět díky všem za super atmosféru při hraní - škoda, že nemůžeme nikomu (kromě Davida) poděkovat za zapůjčení basy.

[Recenze]
[4.2.2007]

V lednovém vydání časopisu ROCK&POP byla k nalezení další recenze na naše CD Čtyři z punku a pes. Petr z PHR promotion si dal tu práci s skenováním a vy si jí můžete přečíst ZDE.

[Rádio - FRM]
[29.1.2007]

Stejně jako každý rok silničáře zaskočí napadnutý sníh (kdo by ho také v lednu čekal), tak nás zaskočil telefonát od tvůrců multimediální hudební projektu “Fajn Rock Music“ s nabídkou účinkovat ve stejnojmenném rádiovém týdeníku. Po delším váhání jsme nabídku přijali a tak od středy 21.2.07 bude k slyšení po různých rádiích rozhovor s naší kapelou. Více informací ZDE.

[Foto]
[29.1.2007]
Opět nějaké to foto - dnes z Vopice (tam je i video) a ze zkušebny.
Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16