Aktuality
[Odkazy]
[13.9.2008]

Přidáno několik nových odkazů, který si odkaz a následné odkazování v naší sekci odkazy neodkazovatelně zaslouží.

[Fotky II]
[10.7.2008]

Po delší době opět nějaké ty fotky - tentokráte z Mirotic u Písku.

[Fotky]
[1.7.2008]

Na rajče jsme přidali několik momentek a fotky ze soboty.

[Králův Dvůr, Nádvoří zámku (14.6.2008)] (Mejra)
[24.6.2008]

Tato akce pro nás začala už nějakých čtrnáct dní zpátky, kdy před nás předstoupil Bárt s prosbou, zda bychom mohli tento koncert odehrát bez jeho přítomnosti, že má exkluzivní možnost jet na letošní EURO a to konkrétně na zápas Česko vs. Turecko. Koncert jsme rušit nechtěli a Václavovu radost z případného zájezdu také ne (s odstupem času mohu směle napsat, že to také mohlo být poslední EURO, kam se náš Vašík podíval i když já Bártoslava osobně varoval, ať tam nejezdí, že bude ostuda atd., atd., ale je to marný, je to marný, je to ...) a tak nezbylo nic jiného, než opustit model dvou zkoušek za měsíc a dát hned dvě zkoušky za týden a pokusit se s Davidem zfackovat repertoár s co nejmenšími škodami na kráse. Jak se to povedlo či nepovedlo si netroufnu sám bez nápovědy publika posoudit, ale udělali jsme proto maximum a občas jsme zašli i do extrémních situací. Do Králova Dvora jsme se vydali krátce po obědě. David a i ostatní vyvezli rodinky na výlet a tak jsme utvořili hezkou kolonu. Místo konání festivalu jsme našli až na druhý pokus, holt jednou nevezmu mapu a už se bloudí. V hezkém a pro festival jako stvořeném areálu místního zámku jsme se přivítali s Radkem z Nežfaleš, tj. s hlavním to pořadatelem pro tento den, také s několika známými a kamarády a taky s jedinou naší věrnou a neomylnou fanynkou z našeho města paní Poldi (s ohledem na monitoring od všelijakých živlů nejmenuji). Festival právě začínal, lidí nebylo zatím mnoho, dohrála první nebo druhá kapela (teď nevím) a přišla řada na nás. Pomalu jsme nanosili a postavili aparát a začali zvučení. Osoba pana zvukaře byla přinejmenším divná. Povaha a chování děda vševěda - všechno znám, všechno vím a od všeho mám klíče, ale výsledek byl velká bída. Nevím jak venku, podle poslechu ostatních kapel zvuk připomínal vysílání rozhlasu po drátu, ale nahoře se moc zvukově nepředvedl. Koncert v rodinné atmosféře jsme, v netradiční sestavě a rámci možností odehráli obstojně a bez nějakých větších excesů. Po hraní, sbalení a naložení aparátu jsme ještě chvilku pokecali a pomalu jsme se rozloučili a postupně se rozjeli na chaty a za dalšími víkendovými dobrodružstvími. Na závěr reportu tu máme osobní vzkaz pro Václava: „Po žních půjdeš k TURKOVI!!!“

[Slaný, Letní kino (24.5.2008)] (Mejra)
[16.6.2008]

Slaný, konkrétně jeho letní kino, se stalo v posledních letech místem, kde začínáme hrát venkovní akce a nejinak tomu bylo i letos. Tentokrát šlo o charitativní festiválek organizace "Podpora samostatného bydlení Kladno", pořádaný ve spolupráci s Královským městem Slaný. Z důvodů změny termínu akce jsme byli nuceni sáhnout k redukci sestavy neb David měl již dlouho dobu smluvený rodino-kulturně poznávací zájezd na Moravu. Po ověření hratelnosti a smysluplnosti repertoáru pro čtyřčlenné složení se vyrazilo do nedalekého Slaného. Cestou proběhl tradiční nákup různých pochutin, jejich druh, značka a provedení se čas od času mění, ale Rum zůstává. Hlavního slova v autě se ujal Václav, který velmi napínavě a barvitě líčil své páteční setkání s částí kapely Wohnout v jednom pražském baru a na závěr nám předal několik vzácných rad do života. Náš příjezd do Slaného byl načasován právě tak akorát. Hrála kapela Kečup, nanosili jsme aparát a začali se připravovat na hraní. Po kompletní přestavbě pódia a zvučení jsme se pustili do díla. Zvuk na pódiu a věřím, že i pod ním byl vynikající, nechyběla Vojtova oblíbená mlha, které bylo víc než dost a která (sice nevím proč) se vždycky pouští z praktikáblu na bicích, takže mám vždy neodbytný pocit, že mě někdo chce vykouřit jak starého jezevce z nory. Jinak se nám koncert, i přes menší technické problémy, velmi povedl. Po hraní jsme ještě chvilku brouzdali areálem a pak se část kapely vydala za svými povinnosti. Zbytek kapely - jmenovitě Kuba s Václavem zůstali ještě v dějišti festivalu využívaje plně a do sytosti krásného počasí a konzumace zdarma, což jak ukázala léta již dávno minulá nám nedělá vůbec dobře a neudělalo ani teď. Další podrobnosti nemá cenu asi ani popisovat. Možná za malinkou zmínku stojí jen poznámka o Václavově průkopnickém pokusu, který hnedle v praxi sám i vyzkoušel, o zavedení nového trendu dopravy členů kapely z koncertů a to tím nejednodušším a neprimitivnějším způsobem, co vůbec existuje, tj. hezky pěkně po svých pěšky. A to je i zároveň taková hezká tečka za tímto reportem.

[Další TV star]
[14.6.2008]

Média jsou v běžném životě čím dál tím mocnější a nevyhýbají se ani naší kapele. K tradiční mediální tváři naší kapely tzn. k Vojtovi se tentokráte přidal i David. Jestliže se Vojta objevil několikrát na jedné nejmenované komerční televizi (TV Nova) v oblasti zdravotní a sociální péče, David poskytl exkluzivní rozhovor pro ČT24 a to v oblasti ekonomické. Stěžejní slova celé reportáže a nebojíme se napsat i celého pořadu, zazněla ›››ZDE‹‹‹ v čase 04:24. Ale i na tomto místě se i takové seriózní médium, za které je jistě ČT24 považováno, nevyvarovalo drobných přehmatů. Např. to, že u Davidova jména nebyl uveden titul, na který má  David podle zákona č. 172/1990 Sb. a č. 111/1998 Sb. plné právo, by se dalo pochopit (kdo někdy na něco nezapomene), ale že byla  záměrně a zcela účelově vystřižena zdravice, směřující ke zbytku naší kapely, je prostě neodpustitelné!!!

[Litoměřice, Dynamo (2.5.2008)] (Mejra)
[6.6.2008]

Litoměřice jsme koncertně navštívili naposledy někdy na podzim roku 2003. Tehdy se jednalo o   koncert vcelku vydařený, a tak jsme byli zvědavi, jak dopadne ten v roce 2008. Sraz byl stanoven v 18:45 na tradičním místě (naproti hospodě U Dvořáků). Velkým překvapením byl příjezd Kuby a to i s Davidem, o cca. tři minuty dřív, což se snad ještě nikdy předtím nestalo. Po naložení aparátu se nabral směr vesnice u dvou větrníčků neboli Pchery, kde se k nám připojili chlapci ze skupiny S.N.A.D. a mohlo se vyrazit k severu. Ve Slaném ještě proběhlo nezbytné doplnění zásob rumu, jídla, rumu a hurá na cestu. V autě se díky omamné vůni brambor rozeběhla debata nepublikovatelného charakteru komentující události  právě projížděných míst. Do města Zahrady Čech a posléze i před klub samotný, se dorazilo, i díky mé tradiční výborné navigaci, bez menších problémů. Na parkovišti u klubu jsme rozjeli takovou menší siestu a čekali na Václava, který tradičně na koncerty v severní části našeho území jezdí po vlastní ose. Vašík nám, i přes dokonalé instrukce kudy a kam, trochu zakufroval, a tak proběhlo staré vyzkoušené „přítel na telefonu“. Ve 20:45 se Vašík objevil, v doprovodu svých dvou spolupracovnic a my jsme se skoro po měsíci jako kapela sešli komplet. V klubu již probíhala produkce, my jsme nanosili aparát a jali se sledovat zápas MS v hokeji Česko vs. Dánsko. Naneštěstí se Dánové ještě nenaučili střílet a tak jsme vyhráli. Proběhlo barové ladění, dohrála druhá kapela a přišla řada na nás. Na menším pódiu se stala přestavba aparátu trošku takovým překladatelským oříškem, ale nakonec se povedla. Rychlé zvučení všeho potřebného, během kterého ze sálu zaznělo několik hlasů žádajících zahrání té či oné skladby a spustilo se. Koncert se nám celkem vydařil, lidi to (asi) taky bavilo, takže pohoda. Po našem hraní následovalo navazování a prohlubování Kladensko-Ústeckých a Kladensko-Litoměřických vztahů a to vše za poslechu S.N.A.D. Když toho bylo právě tak akorát a S.N.A.D. dohráli, nebyla jiná volba, než naložit aparát a vydat se směrem ke Kladnu. Také při zpáteční cestě se horlivě debatovalo a jelikož bylo po 22.hodině, byla to debata zrna hrubšího. Přesně ve chvíli, kdy v autě došly poslední zásoby čehokoliv jsme dorazili na Doksy a po vykládce aparátu a Kuby, i na Kladno. Fotky z Liťáku ZDE.

[Fotoalba]
[17.5.2008]

I my jsme si založili náš „profil“ na všeobecně to známem serveru pro publikování fotografií rajče.net. Modří už vědí a ti ostatní se společně s červenými podívají ZDE.

[Kladno, U Studničků (21.3.2008)] (kolektiv autorů)
[17.5.2008]

Přijeli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme.

[Kladno, Sklípek (8.3.2008)] (Mejra)
[15.4.2008]

Ve Sklípku jsem nehráli už hodně dlouhou dobu a tak byl nejvyšší čas to napravit. Tentokrát se před koncertem nezkoušelo, neb to údajně nebylo zapotřebí a hlavně Kuba byl ve stavu nemocen, Bárt přípravou na hory pohlcen a David pracovně zahlcen. Tudíž jsme ve starý dobrý zkušebně oprášili a naložili aparát a vydali se ke sklípku. Hned po příjezdu se vyskytl jev, který nás v ten večer provázel na každém kroku a to, že kde jsme byli my, byli snad všichni:). Hrála první kapela a my jsme se nastěhovali do zadní místnosti, která je neoficiálně určena pro kapely a ve které to vypadalo tak, že zde v ten večer vystupují minimálně tři ska orchestry i s dětskými sbory. Dorazil i zbytek kapely a začalo se plně využívat místního pohostinství, které je vyhlášeno především tím, že je zde nejlevnější rum v celých Středních Čechách. Jako druzí jsme šli hrát my. Byli jsme posíleni o několik deci rumu v krvi, takže naše hraní rozhodně nepostrádalo ten správný říz. Lidem se to překvapivě také líbilo a to bylo ten večer to hlavní. Po přídavku jsme vyklidili pole působnosti a vykročili vstříc sobotní noci. Po sbalení aparátu jsme ještě pokecali se známými a kamarády, poslechli kousek Wajglu a podle předchozích plánů jsme se jali změnit lokál. Já a Vojta jsme odvezli aparát a následně i auto do garáže a vydali se do hospůdky ke Gymplu, kam jsme, ať jsme to měli bez debaty nejdál, dorazili jako první. Následně dorazil David i s ochrankou a po čase i Kuba. Čekalo se tedy už jen na Václava, který sice vyhrožoval, že odjíždí ve 23:00 na hory, ale tomu nikdo z nás nevěřil a myslím, že chvílemi ani on sám. Večer plynule ubíhal a před půlnocí jsme byli donuceni opět ke změně lokálu. Během přemisťovacího manévru proběhl i tradiční rituál, kdy David odchází z kapely, který spočívá v tom, že David vrhne kytaru nazdařbůh do prostoru a začne do ní kopat. Ostatní se pochopitelně nenechají zahanbit a do kytary kopou taky. Po rituálu, který vždy trvá pět až deset minut, se zjistilo, že nám pořád do plného počtu chybí Václav a tak začalo mobilní pátrání. Vašík však nepodlehl mámení sobotní noci a opravdu odcestoval přes Děčín do Ústí, odkud druhý den zamířil na již zmiňované hory. Zbytek večera už proběhl v poklidné duchu. Myslím, že žádná ostuda ani žádný jiný incident nenastal a tak jsme si zase jednou užili světa. Díky za pozvání a všem za super atmosféru při našem hraní!!! Čau a příště zase všichni!!!

[Slaný, Lokalita (23.2.2008)] (Mejra)
[26.3.2008]

Na koncert pořádaný skupinou Totální Nasazení, ku příležitosti křtu jejich nového CD (které těm, co mají rádi dobrou a kvalitní hudbu doporučuji), jsme se celkem těšili. Před odjezdem proběhla tradiční malá rozehra, sbalení a naložení aparátu, kterého moc nebylo, takže místo obvyklého vyplňování zbytečně prázdných míst v kufru proběhlo tzv. “naházej to tam, ať se zavřou dveře, ono si to v zatáčce sedne“ a hurá směr Slaný. Během krátké cesty, s mezizastávkou na Kladně, se v autě navodila velmi pozitivní atmosféra, podporována mocnou vůní Becherovky. Na místě samotném tzn. ve slánském klubu Lokalita byla akce již v plném proudu. Všude mraky lidí a známých. My tradičně natahali aparát, pozdravili se s hlavním pořadatelem Sváťou a vyrazili ladit k baru. Něco po půl osmé nastal čas na naše hraní. Při příchodu na pódiu David ukázal, že je skutečně vedoucím pracovníkem na svém místě, když pověřil několik lidí kompletní přestavbou aparátů z místa A do místa B. Zvukovka proběhla jak nejrychleji to šlo a spustilo se. Náš výkon byl celkem ucházející, atmosféra v publiku parádní a tak nám třicet minut hraní příjemně uteklo. Po hraní jsme zakotvili venku, kde se řešilo všechno možné, včetně nesmrtelnosti brouka a jelikož Kuba zavelel k odjezdu, neb chtěl taky začít ladit a místní přiopilá mládež už netropila tak veselé kousky jako doposud, vyrazila část kapely doladit formu k baru a zbylá část ku Kladnu.

[Web]
[23.3.2008]

V posledních dnech a týdnech se objevilo několik menších či větších záludností, týkající se hladkého a bezproblémového chodu našich stránek. Problémům jsme na stopě a pracuje se na jejich minimalizaci a odstranění.

[Je nám devět]
[27.2.2008]

Dnes je to mu na den přesně, to občas tak náhodou vyjde, devět let, kdy se uskutečnila první zkouška Vnitřního Faktoru - od té doby se i oficiálně datuje vznik VF. Není to sice nic světoborného, ale za maličkou zmínku to jistě stojí. A jelikož nás to baví čím dál tím více, je velmi velká pravděpodobnost, že nezůstane jen u čísla devět. Takže stručně a jasně napsáno -  jen tak se nás nezbavíte!!! :D

[Byznys]
[22.2.2008]

Naše zásobovací služba doplnila a rozšířila zásoby našich věcí v prodejně Punkstore – Veverkova ulice, číslo popisné 4, Praha 7, ČR

[Praha, Exit Chmelnice (14.1.2008)] (Mejra)
[22.2.2008]

Když Kuba v předchozím reportu psal o tom, že si kytarová sekce udělala první koncert roku netradiční, tak se nabízí konstatování, proč si i druhý koncert neudělat netradiční a to pro všechny. Slovo dalo slovo a my se rozhodli, ač přes pracovní část týdne jako kapela nefungujeme, přijmou nabídku zahrát si hned při pondělku v Praze. Další netradiční věc byla domluva odvozu, dopravy, místa určení a srazu, neb nikdo nevěděl v kolik skončí v práci a tak se vše řešilo za pochodu a situace se měnila každou minutou. Jedinou takovou menší jistotou byla informace, že Vašík dorazí z Ústí na hlavák - pravidelný příjezd 19:31. S Vojtou jsme tedy na Kladně v poklidu naložili aparát a vyrazili směr Praha hlavní nádraží. Tam se, díky hladkému průjezdu Prahou, dorazilo docela v předstihu a tak jsme vyrazili okouknout místní kulinářské speciality. A bylo opravdu z čeho vybírat. Nabídka byla velmi pestrá, hlavně ta z podpultového prodeje, kde nám bylo ke koupi nabídnuto opravdu snad všechno - od bonů, přes různá svinstva až po Karlštejn, ale až tak netradičně jsme si koncert udělat nechtěli. Václav dorazil +,- podle vývěsní tabule a my se tudíž mohli vydat nach Koněvova ulice, do klubu Exit Chmelnice (To se nám to pěkně rýmuje co?:D). V klubu samotném se horlivě zvučilo, my jsme se pozdravili s pořadatelem, okoukli klub, domluvili se na čase hraní a odebrali se do místního sport-baru sídlícího v přízemí. Následně dorazil Kuba a po čase jako poslední ze Sydney, metrem a tramvají i David. To už se ale přiblížil čas našeho hraní. Trochu menší přestavba na podiu, zvukovka, dorazil(a) Mikymauz a mohlo se začít. Zvuk parádně nařvaný, nám to taky šlo a i přes námitky, že hrát skoro za střízlivého stavu je na .... nuda, to bylo super hraní. Po našem vystoupení se ozvalo několik kladných ohlasů na náš výkon, což vždy potěší, ale objevil se i názor, že v punku dobrý, ale v heavy metalu bychom měli ještě přidat, což podráždilo především Davida jakožto tvrdého zastánce neopunkového křídla naší kapely. Následovalo rumové uklidnění, poslechnutí dvou skladeb od Sodomy Soldiers ze Švédska a odjezd, protože Václavovi z Masaryčky ve 23:25 co? Protože Václavovi z Masaryčky ve 23:25 odjížděl vlak vole.

[Svobodný se závazkem]
[4.2.2008]

A je to tady!!! Prvním oficiálně známým otcem v naší kapele se stává David, kterému se dnes v odpoledních hodinách narodil velký a zdravý kluk jako buk!!!

[Mělník, MKD (12.1.2008)] (VLK)
[29.1.2008]

Do Mělníka jsme se těšili, byl to první koncert po Novém roce, dlouho už jsme nehráli a ani nezkoušeli a tak jsme si dali sraz ve zkušebně o něco dřív, abychom si ještě brnkli a neudělali „na Mělníčku“ ostudu. David opět nezklamal. Přinesl tonic a velice fešáckou zelenou láhev, tradiční Becherovku. To zbytek naší kytarové sekce kvitoval s povděkem, protože proč si ten první novoroční koncert neudělat netradiční. Zbytek kapely to uvítal také, hlavně po tom, co David sdělil, že Becherovku vzal, protože jinak má doma po svátcích už jen flašku absintu, čemuž by se dalo říkat opravdová a obrovská tragédie. Možná bychom ani nemuseli do Mělníka jezdit. Tak jsme celé odpoledne a podvečer prozkoušeli, překvapivě jsme hrábli i do nových písní a kolem 19 hodiny jsme zabalili a vyrazili. Zajímavostí je i to, že já s Davidem, zřejmě pod vlivem žaludečního likéru, jsme si odmítli brát aparáty, s tím, že to děláme vždycky a zrovna dneska to prostě odehrajeme na to „co tam bude“. Dlužno dodat, že (střízlivý) zbytek kapely nás varoval, ať to neděláme, naopak Václavovi to bylo jedno - byl náš. Vyrazili jsme tedy a po neustálých otázkách, kdy už tam budeme, které časem vystřídala otázka, na které benzínce zastavíme, jsme zastavili ve Smečně. Tady zklamali, nectí tradice a Becherovku neměli. Nepodpořili jsme je tedy ani nejmenším nákupem čehokoliv jiného a pokračovali na Slaný. Krátká zastávka na benzínce u autobusáku, opět zjištění, že ani pod pultem Becher není a nákup hnědého zlata s kouzlem vánoc (RUM). Vybaveni a spokojeni jsme pokračovali bez větších problémů až do Mělníka, kam jsme přijeli něco po 8 hodině. Hrála první kapela s propracovanou choreografií. V tuto dobu jsme se zdržovali venku a koulovali se. Velký talent prokázal Bárt, který ze dvou hodů hned dvakrát pěkně ztrestal vedle nás stojící Octavii combi. První kapelka dohrála a my se přesunuli do předsálí kulťasu, ve které se tato kratochvíle odehrávala. Nutno nás pochválit, že jsme ani jednou nenavštívili místní bar. Nějakou dobu jsme kecali, Venca dostal vyhubováno, když se chtěl družit se sochou tatíčka Masaryka a najednou bylo deset a mohli jsme jít na věc. Lidí bylo dost, vypadalo to, že i na nás mají náladu, tak jsme zvesela spustili. Zahráli jsme klasiku, přidali jsme i jednu zbrusu novou píseň a zakončili klasikou - Kabaretem. Velmi nás překvapilo, že David, kterého jinak nikdo nemůže přemluvit k odjezdu, byl tentokrát do odjíždění celý HRRR!! Vyrazili jsme tedy jak si David přál a ihned se tato neslýchaná věc vysvětlila. David pospíchal na letiště odkud mu letěla přímá linka do Sydney, kde bude nyní trávit zbytek zdejší nezajímavé zimy. Nebojte se, na koncerty za sebe bude posílat hologram a hrát bude prý on-line přes satelit. Po odvozu aparátu následovala taktéž klasika, někteří domu, někteří do Austrálie a někteří dál do hospody.

[Kladno, Country club Dřevák (22.12.2007)] (Míra)
[28.1.2008]

Poslední koncert roku jsme, jako skoro tradičně, odehráli v CK Dřevák. Letošní „ročník“ byl opravdu v duchu vánočním, popralo se to již den předem, takže pohoda vánoc. Jelikož nám nemoci a pracovní vytížení znemožnilo skoro měsíc zkoušet a i jinak se umělecky projevovat, pojali jsme celý den jako takové menší „celokapelní“ soustředění. David se vytasil s dostatečnou zásobou alkoholu a Kuba s novou vizáží zvanou „panda“. Zkoušelo se zkoušelo a den nám ve zkušebně hezky pěkně utekl. Vypilo se všechno, co bylo k nalezení a k večeru se vyrazilo směr Dřevák. Tam jsme vyložili aparát a odebrali se na večeři, neb místní kuchyně byla pro tento večer mimo provoz. Po nezbytném posílení následoval návrat zpět a v předem stanovenou hodinu tj. ve 21:00 jsme spustili naší vánoční besídku. Trochu na nás padla únava po celodenním muzicírování, ale šlo to. Po nás, přesněji napsáno osmdesát pět minut po našem posledním „čau“, se do hraní pustili i Nemístné Návrhy. Kluky jsme dlouho neviděli a nebýt toho, že sdílíme společně zkušebnu, ve které vždy zanechají neskutečný bordel, ani bychom nevěděli, že existují. Taky nás zajímalo, zda chlapci vymysleli něco nového a zda udělali nějaké pokroky. K naší radosti bylo největší zlepšení vidět u Kuby. Jeho hra dodávala celému vystoupení NN tu správnou razanci a přímočaře hnala všechny písně kupředu. Škoda byla jen v tom, že Kubovou hru nepodpořil nikdo další, a tak se občas stalo, že si Kuba na začátku skladby vypracoval slušný náskok, který dotáhnul zdárně až dokonce. My jsme se usadili ke stolu a krátili si čas převážně házením a pinkáním vším možným, všemi směry a po všech. NN ukončili svojí produkci, chvilku se ještě posedělo, pak se sbalil a naložil aparát, následovalo rozloučení – popřání šťastných a veselých a pak hurá k domovům.

[Foto 2007]
[22.1.2008]

Přidali jsem několik fotek z minulého roku 2007.

[PF 2008]
[30.12.2007]

I letos chceme všem našim přátelům, kamarádům a hlavně fanouškům poděkovat za projevenou přízeň v roce 2007!!! Moc si toho vážíme a přejeme všem jen to nejlepší do nového roku 2008. Buďte sami sebou, myslete hlavou a bavte se dobrou hudbou!!! Čau a příště zase všichni!!!

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16