Tak takové to tedy bylo
Po stížnostech na zvuk minulých nahrávek jsme se rozhodli další CD nahrát v opravdovém profesionálním studiu. Z mnoha dobrých referencí, poslechu nahrávek a i po menší exkurzi v loňském roce jsme se rozhodli pro Plzeňské nahrávací studio Exavik.
Středa
Výlet do Plzně pro nás začal již ve středeční podvečer, když jsme všechen aparát, spacáky, tašky a hlavně sebe naskládali do Liborkova zeleného vozu a vyrazili na západ. Na místo činu jsme doputovali něco málo před osmou hodinou večerní. Ve studiu na nás již netrpělivě čekal strejda Pavel, který nám sdělil základní informace, zdůraznil co se nesmí a co je přísně zakázáno, propůjčil nám klíče od studia a zavezl nás do krčmy Hacašprnda, která se stala každovečerním útočištěm naší kapely po celou dobu Plzeňského výletu. Tam jsme ochutnali opravdu vynikající Gambáč, někdo více, někdo méně a začali se duševně připravovat na nahrávání. Po návratu (asi kolem půlnoci) zpět do studia jsme neodolali pokušení, postavili a zapojili aparát, na příkaz strejdy Pavla zavřeli vše co šlo a zahráli si. Postupem času někteří z nás odpadli a tak nezbylo nic jiného než si jít lehnout.
Čtvrtek
Do prvního nahrávacího dne jsme se probudili, jak by řekl Kuba: „vulgárně brzo“. Udělalo se chlapský kafe (bez cukru), zašlo se do blízkých depotravin pro snídani, pustilo se rádio a čekalo se na příchod strejdy Pavla. Když strejda Pavel dorazil, naladil část bicích - přechod a kotel, ostatní Míra trefil, postavil stojánky, nandal mikrofony, napíchal kabely, udělal zvuk bicích, basy, doprovodné kytary, dal Vojtovi mikrofon a mohlo se začít nahrávat. Začátek nebyl zrovna z nejlepších, dělalo se hodně chyb - trochu pracovala tréma a celá atmosféra byla  velmi nervózní. Dala se pauza, v klidu se rozebrala celá situace, strejda Pavel nám poradil  co a jak dělat, aby celé nahrávání neskončilo katastrofou. Zašlo se na oběd, kde jsme se hodili do pohody a odpolední část nahrávání proběhla celkem hladce ke spokojenosti všech. V podvečer se kouklo na hokej a zašlo se do Hacašprndy.
Pátek
Páteční ráno se podobalo tomu čtvrtečnímu, jen s tou výjimkou, že strejda Pavel dorazil ve špatné náladě, protože se dozvěděl, že mu budou doma předělávat okna a on nebude moci jít do své milované práce. Během nahrávání se mu však nálada výrazně zlepšila, jelikož šlo všechno hladce. Ještě do oběda nahrál Míra s Kubou zbytek bicích and basy a Venca mohl začít nahrávat kytary. V tu dobu se nahrávání proměnilo v příjemnou dovolenou. Všichni se bavili, nahrávání se dařilo, strejda Pavel se naladil na stejnou notu humoru jako my, takže pohoda. Venda stihl nahrát svojí kytaru a do soboty si nechal čas na rozmyšlenou, cože vlastně hrával Jiří. Jako ve čtvrtek se kouklo na hokej a zašlo do Hacašprndy.
Sobota
Sobota začala bohatou snídaní nakoupenou v Albertu, chlapským kafem a poslechem rádia, prakticky jako vždycky. Venca se popral s druhou kytarou  a odpoledne se mohlo vlítnout na zpěvy. Tam Vojta ukázal co je zač a s přehledem rutinéra odzpíval všechny svoje party takovým způsobem, že jsme jen s údivem koukali, co je všechno možný. V pauzách nazpíval i Venca svoje zpěvní party a mohlo se přikročit na zlatý hřeb nahrávání a to, k nazpívání sborů. Po vzoru zpívá celá rodina a soused odnaproti, strejda Pavel rozmístil mikrofony, rozdal sluchátka a mohlo se spustit. Musíme napsat, že jsme si všichni včetně strejdy Pavla poslední minuty nahrávání pěkně užili (viz. video). Večer opět hospůdka, kde se pilo o něco více než dny předešlé.
Neděle
Neděle byla vyhrazena k míchání (pondělí logicky taky). Strejda Pavel dorazil o trochu dříve, neboť měl večer rande, nastražil uši a pustil se do díla, nás vyhnal na procházku, abychom nezblbli, ale taky proto, aby měl na svojí práci klid. Po menší vycházce spojenou s nákupem jsme si poslechli první smíchanou věc. Spokojenost byla veliká a tak jsme strejdu Pavla nechali nerušeně pracovat. Každý z nás se zabavil jinak. Část sledovala TV, část četla naučnou literaturu (viz. video). Došlo i na křížovky a vyplňování testů - např. Kubovi v jednom z nich vyšlo, že je průměrná šestnáctiletá dívka. Mezitím vším byl poslech a také čekání na křížovou výpravu Zewláků s.r.o., která od nás dostala životní nabídku, pomoc nám při nazpívání sborů, kterou propásla neb přijela až večer, v době, kdy strejda Pavel měl již zmiňované rande. Nezbylo nic jiného, než návštěvníky odvést do domácího prostředí tzn. do hospody, aby se aklimatizovali. V Hacašprdně bylo veslo, padalo jedno pivo za druhým, sem tam padl nemístný návrh, občas se někdo ztratil ven apod. V jednu hodinu po půlnoci se naše kapela, krom Kuby rozhodla jít spát a zbytek se vydal do víru noční Plzně.
Pondělí
Velikonoční pondělí začalo již v šest hodin ráno, když se vrátila pod vedením Kuby první část Zewláků. Před devátou dorazil strejda Pavel, aby dorazil co ve čtvrtek s námi započal. K poledni se objevil i zbytek páteční výpravy v čele se samotným Janem K.. Cd se smíchalo, poslechlo, vypálilo, mezitím odcestovala návštěva z Kladna, přijel Liborek, my naložili věci, rozloučili jsme se strejdou Pavlem a hurá domu. Fotky jsou zde.
zpět