Tisk
Nroll zine no.3 Květen 2005
Rozhovor -VNITŘNI FAKTOR
 
Punkrocková skupina z Kladna, odpovedá - Punkrocková skupina z Kladna Vnitřní Faktor!
  
1. Predstav kapelu, vekový priemer...
 
Ahoj,
tak my jsme Vnitřní Faktor z města dříve známého uhlím a ocelí, nyní s novou image města sportu a zeleně - jednoduše řečeno a napsáno z Kladna.
Kapelu v součastné době tvoří pět lidí a to:
Vojto - Leader a zpěv
Miro - Bicí
Venco - El. kytara
Kubo - Bas. kytara
a
Jirko - El. kytara
 
Věkový průměr kapely se mění každým rokem, dokonce i s každým měsícem, dnem, hodinou, minutou a vteřinou. Právě teď je věkový průměr kapely přesně dvacet dva let.
Koho by snad zajímalo víc(e) o naší kapele, tak může klidně a bez obav navštívit naše www stránky: http://www.sweb.cz/vnitrnifaktor/, kde nalezne vše podstatné a ještě něco navíc o Vnitřním Faktoru.
 
2. Odkedy hráte a čo ste už vydali?
 
Kapela vznikla 27.2.1999 n.l. a odtedy aj „hráme“.
Na vlastní náklady jsem „vydali“ dvě CD a to:
Všude dobře Kladno smrdí (2002)
a
05 (2004)
A další budou následovat.
 
3. Ktoré krajiny EU jste už navštívili? Využívate cestovanie pre svoje potreby?
 
To se taky mění každým rokem. Nevíme, zda soupis států námi navštívených bude někoho zajímat, ale budiž - z krajin EU jsme dosud navštívili (bohužel jen soukromě - snad se tam někdy podíváme i jako hudební těleso) např. Francii, Německo, Itálii, Rakousko, Velkou Británii, Španělsko, Portugalsko, Polsko, Slovensko a samozřejmě ČR - jestli jsme na některou zemi pozapomněli, tak až si vzpomeneme tak jí do seznamu doplníme.
Cestování využíváme jako každý člověk (pro své potřeby), abychom se dostali do práce, do školy, na koncerty, na pivo atd., atd.
 
4. Vysvetli mi rozdiel medzi Punk a Punx kapelami.
 
Tak to víme naprosto přesně - Punk kapely mají na konci slova Punk písmenko „K“ a Punx kapely mají na konci slova Punx písmenko „X“.
 
5. Po hudobnej stránke ste veľmi v pohode, ale ten zvuk nešlo spraviť lepšie? To je snáď jedina chybička krásy, no dosť dôležitá...
 
My jsme v pohodě i z více stránek a listů. Zvuk jde vždycky udělat lepší a kvalitnější - jako ostatně všechno. Zvuk stojí peníze, které však nemáme. Bylo zapotřebí si pořídit jiný a důležitější věci - jako např. aparát, zkušebnu atd. a tak na CD moc finančních prostředků nezbylo. Příští rok chceme nahrát další CD a to už se vším všudy co k tomu patří, takže i se slušným zvukem.
 
6. Kladno, to je to mesto, Kladno to je ten hit...   Poznáš? Kto naspieval túto skladbu?
 
Poznáme! Kdo to nazpíval není důležité. Důležité je to, kdo to zpívá a hraje v současnosti! A to jsme my - a to na začátku a na konci songu o naší nebožce Poldovce.
 
7. Čo by ma v Kladne malo zaujať? Čím sa pýšite?
 
Skoro všechno. Někdy máme pocit, že jsou věci, které se mohou stát jen a jen na Kladně a v Kladně.
Nevíme, zda co teď napíšeme je ke chlubení a k pyšnění, ale zajímavé to rozhodně je a mohlo by tě to aj zaujat.
Na Kladně se nachází největší skansen v celé Evropě a možná i na světě a to konkrétně - areál již zmiňované bývalé, ale stále slavné továrny SONP Poldi Kladno. Pak tu máme také nejvíc čerpacích stanic na jednoho člověka v celé ČR. Kladenský zimák má nejstarší střechu v extralize a třetí v celé republice. Máme aquapark, který nám závidí i Praha a medvědárium s medvědy z Ukrajiny. Stačí?
 
 
8. Ako je to z hokejom momentálne u vás?
 
Momentálně skončila sezóna 2004/2005 a začíná příprava na sezónu 2005/2006.
S hokejem na Kladně je to jako se zvukem. Nemáš peníze - není patřičný výsledek.
Co je Kladnu platný, že z něho pochází jedni nejlepších hráčů světa, jako je Jágr, Kaberle a další, když nemáš peníze, abys je zaplatil.
Kladenský hokej - to je tradice. Kladno je po Jihlavě neúspěšnějším týmem celé historie (a to v i mládežnických kategoriích).
Můžete s tím nesouhlasit, můžete o tom spekulovat, ale to je vše co s tím můžete dělat, protože to co je zde napsáno je fakt, který nelze ničím vyvrátit!
 
9. Sledovali jste Reality show v TV?
 
Ne, protože u nás je to opačně - my sledujeme TV v Reality show.
 
10. Vďaka, na záver prezraď  Vaší predstavu o poslednej hodine vašeho života...
 
Nemáš zač - a ta představa?
Rozhodně to už nebude ta samá hodina,  jaká bývala kdysi nebo jaká je teď - bude to zcela jistě úplně jiná hodina nebo to taky už ani hodina být nemusí. Proto raději žádné představy nemáme. Mohli bychom si to představit lepší, než to doopravdy bude a potom bychom byli zklamaní - a to nechceme.
zpět